Mobile

Onet na Androida - bardzo dobra aplikacja

GM
Grzegorz Marczak
15

"Onet.pl Wiadomości" aplikacja ponoć popularna wśród użytkowników iPhona dostępna jest teraz również dla osób posiadających telefon z systemem android. Wcześniej nie miałem okazji obejrzeć tej aplikacji na iPhonie dlatego kiedy zobaczyłem ją na moim telefonie bylem bardzo pozytywnie zaskoczony....

"Onet.pl Wiadomości" aplikacja ponoć popularna wśród użytkowników iPhona dostępna jest teraz również dla osób posiadających telefon z systemem android. Wcześniej nie miałem okazji obejrzeć tej aplikacji na iPhonie dlatego kiedy zobaczyłem ją na moim telefonie bylem bardzo pozytywnie zaskoczony.

Przede wszystkim aplikacja wygląda bardzo schludnie, zarówno interfejs jak również układ itreści. Przeglądanie informacji jest dużo przyjemniejsze przez aplikację, niż przez klasyczne wersje mobilne portali. To co jeszcze mi się spodobało to, że program nie stara się na siłę odświeżyć informacji za każdym razem przy przechodzeniu między zakładkami. Sama treść newsów jest również dobrze przygotowana dla urządzenia mobilnego i dobrze się to ją czyta.

Wiadomości z Onetu podzielone są na cztery główne kategorie czyli wiadomości, biznes, sport, rozrywka. Oprócz tego w ostatniej zakładce mamy skróty do pozostałych serwisów mobilnych Onetu.Wydaje mi się, że tego typu produkcje to dobry przykład na to, jak ważne czasami jest "opakowanie" i odpowiednia forma. Aplikacja Onetu zawiera dokładnie te same treści, które dostępne są na lajt.onet.pl jednak są one lepiej zorganizowane i dopasowane do urządzenia mobilnego (wyczyszczono treść z wszystkich dodatków, elementów nawigacji itp). Dzięki temu przeglądanie Onetu jest dużo przyjemniejsze i szybsze co z pewnością wpłynie na ilość użytkowników mobilnych portalu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

onet.plAndroid