Uncategorized

Facebook skoczył o kolejne 700 tysięcy!

GM
Grzegorz Marczak
28

Facebook rośnie w tabelkach megapanelowych trochę szybciej niż się spodziewałem. Jeszcze niedawno kiedy liczba real users FB kształtowała się w okolicach jednego miliona zakładałem, że limitem będzie dla tego serwisu 5-6 milionów w Polsce (szczególnie, że na początku FB dość wolno się rozkręcał)....

Facebook rośnie w tabelkach megapanelowych trochę szybciej niż się spodziewałem. Jeszcze niedawno kiedy liczba real users FB kształtowała się w okolicach jednego miliona zakładałem, że limitem będzie dla tego serwisu 5-6 milionów w Polsce (szczególnie, że na początku FB dość wolno się rozkręcał).

Widać jednak, że w raz z rosnącą bazą użytkowników Facebook przyspiesza jeśli chodzi o dynamikę popularności. Według megapanelu pomiędzy październikiem a listopadem Facebook zyskał 700 tysięcy RU! Przy zachowaniu tej dynamik FB może bardzo szybko osiągnąć wyniki o których wcześniej wspomniałem.

Magapanel pokazuje też inną ciekawostkę. Nasza Klasa odrobiła straty z miesiąca października (RU) natomiast maleje o 750 milionów liczba odsłon jak również czas spędzany na stronie. Nie sądzę jednak aby był to efekt Facebooka, a może? Zanim jednak zaczniemy wieścić (kolejny raz) problemy Naszej Klasy - warto poczekać na efekty wprowadzenia komunikatora.

W każdym razie rok 2010 w Polsce będzie zdecydowanie rokiem Facebooka, buzz jaki tworzy się u nas w okół tego serwisu jest coraz większy. Pojawia się coraz więcej firm i agencji, które mówią nam że nowe media są wręcz zbawieniem dla biznesu a one mają wiedzę i doświadczenie jak ten fakt wykorzystać. Jest on też coraz powszechniej używany przez "marki" jako dodatkowe miejsce do interakcji z społecznością i konsumentami (fan page). Mam też wrażenie, że efektywność tego sposobu komunikacji jest dużo większa niż tworząc firmowe konta na mikroblogach.

Pytanie ile Facebook może wyssać użytkowników z naszych rodzimych serwisów? Na początku stawiałem, że będzie to 5-6 milionów ale chyba trzeba będzie podnieść poprzeczkę?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebook