Seriale

Teraz z gier na potęgę robić będą nie filmy, a seriale. Zapowiedziano adaptację uwielbianej przygodówki sprzed lat

Kamil Świtalski
Teraz z gier na potęgę robić będą nie filmy, a seriale. Zapowiedziano adaptację uwielbianej przygodówki sprzed lat
9

Kultowa przygodówka z pierwszej połowy lat 90. — Myst — doczeka się adaptacji w formie serialu TV.

Niewiele jest kinowych adaptacji gier, które można nazwać przyzwoitymi — o dobrych nawet nie wspominając. Mimo wszystko, nieprzerwanie od lat, twórcy zapowiadają kolejne produkcje bazujące na popularnych markach gier wideo. Wciąż czekamy na film Uncharted, który (przynajmniej teoretycznie) w grudniu tego roku ma trafić na srebrne ekrany. Czy mu się uda — czas pokaże. Ale ostatnio to nie filmy, a seriale z markami doskonale znanymi z gier wydają się być na topie. Wiedźmin* to jeden z największych hitów ostatnich lat. Kilka tygodni temu zapowiedziano serial The Last of Us, za który odpowiadać będzie twórca uwielbianego Czarnobyla HBO. A dziś świat obiegła wieść, że niebawem doczekamy się adaptacji Myst. Tak, tej gry przygodowej która trafiła na komputery w 1993 roku (a później zawitała na cały szereg innych platform).

Myst jako serial — jestem zaintrygowany, to historia która ma ogromny potencjał

Pamiętam moją pierwszą styczność z Myst — jakoś w połowie lat 90. ubiegłego stulecia. Na tle wszystkich innych przygodówek tamtych czasów, wyraźnie się wyróżniała. Była czymś innym, czymś dotychczas niespotykanym — ale o ile same założenia i konstrukcja gry w niczym nie przypominała tych od Sierry czy LucasArts, to gra wyróżniała się jeszcze w innym aspekcie. Tamtejszy klimat i tajemniczość hipnotyzowały już od pierwszych minut. Podróże między światami, tajemnicze księgi, stopniowe odkrywanie tamtejszych sekretów i prawideł rządzących światem było zupełną nowością. No i nie trzeba było długo czekać, by gra okazała się światowym hitem i w mig wskoczyła na listę najlepiej sprzedających się gier.

Ze względu na ciekawy świat — wydaje się być idealnym materiałem na trzymający w napięciu serial. Za scenariusz serialu Myst ma odpowiadać Ashley Edward Miller (m.in. The Twilight Zone, Terminator: The Sarah Connor Chronicles, Fringe), a współpracować z nim będzie współtwórca gry: Rand Miller. Nie powiem — zapowiada się obiecująco. Tamtejszy świat wydaje się być idealnym do przeniesienia w formie odcinkowej, Miller wydaje się być odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu, zaś sama historia ma spory potencjał. Data premiery serialu nie jest jeszcze znana.

Grafika: BagoGames

Źródło

* Mimo że serial Wiedźmin powstał na podstawie książek, a nie gier, to wielu nieznających twórczości A. Sapkowskiego właśnie one traktowane są jako pierwowzór, bo w dużej mierze to właśnie one wypromowały markę zagranicą — stąd pozwoliłem sobie i tutaj go przywołać :-)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu