Telekomy

Myślałem, że już tańszej oferty na abonament nie można mieć, myliłem się

Grzegorz Ułan
Myślałem, że już tańszej oferty na abonament nie można mieć, myliłem się
147

Tak wiele razy pisałem Wam o najtańszych ofertach u polskich telekomów, że pewnie część z Was ma już dosyć. Zaznaczę więc, że nie chodzi mi tu o szukanie, gdzie jest 5 zł taniej i z tego powodu skakanie od operatora do operatora. Ważne jest aby znaleźć nie tyle najtańszą, co najkorzystniejszą dla siebie ofertę. A jeżeli oba te składniki się pokrywają, znaleźliście ideał.

Druga ważna rzecz, która trzeba mieć na uwadze, jeśli znaleźliście już najtańszą ofertę dla siebie, zaoszczędziliście też więcej pieniędzy, które możecie przeznaczyć na zakup bądź raty w sklepie na nowego smartfona, ale o tym na koniec

Półtora roku temu znalazłem taką dla siebie, mówię o Nju mobile z rachunkiem (bez zobowiązań - miesięczny okres wypowiedzenia). Jeszcze często czytam pod swoimi wpisami, że co poniektórzy z Was mają problem z rozgryzieniem ich oferty, twierdząc, że jest zbyt skomplikowana. Postaram się teraz wyłuskać najważniejsze części ich oferty w przystępny sposób.

Podstawową opcją w tej ofercie jest nju buzz, to jest to, co każdy dostaje na start, czyli maksymalnie 57 zł za nielimitowane rozmowy, wiadomości i 3 GB transferu danych. Nie wygląda to tak korzystnie, dlatego każdy od razu ma możliwość włączenia sobie na koncie dodatkowych opcji obniżających koszty.

Ja na początku włączyłem dwie opcje, Więcej internetu:

oraz Numer dodatkowy za 9 zł, który korzystał z mojej oferty nielimitowanych rozmów i wiadomości, a transfer danych był do podziału:

Później wprowadzili dodatkową opcję dla lojalnych klientów, która mnożyła liczbę GB, w zależności od stażu w sieci:

Tak więc, w rezultacie moje koszty miesięczne wyglądały następująco:

Jak widać, rachunek rozbiłem na wszystkie możliwe opcje, tak aby jeśli w danym miesiącu nie dzwoniłbym na przykład na stacjonarne, żeby nie powiększałoby mi to rachunku końcowego.

Sumując wszystkie opcje, wychodziłoby mi miesięcznie, według wyliczenia: 19,00+10,00+9,00+29,00+9,00 (numer dodatkowy) = 76 zł (za dwa numery).

Analizując swoje koszty miesięczne z minionego roku, widać, że nigdy maksymalnego progu nie osiągnąłem, głównie nie zliczało mi rozmów na stacjonarne, z których rzadko korzystałem. Podsumowując za cały rok zapłaciłem za swoją ofertę 797,89 zł, co dało średnią miesięczną 66,49 zł, czyli 33,25 zł za numer.

W międzyczasie Nju wprowadziło okresową promocję w innych usługach obniżających koszty, w których zwiększyli liczbę GB, w tym opcję Wszystko komórkowe za 29,00 zł, która zrównywała liczbę GB z moją ofertą, a była znacznie tańsza. Jednak nie przeszedłem na tę ofertę, stwierdziłem, że nie chce mi się na parę miesięcy przenosić i później wracać, kiedy promocja się skończy.

I tu Nju mobile znowu zaskoczyło i dali tę opcję na zawsze. Tak więc parę dni temu przeniosłem się w końcu i tak oto teraz wygląda mój podgląd na miesięczne koszty:

Wyodrębnione mam tylko stacjonarne, czyli usługa z której najrzadziej korzystam, a główne koszty skumulowałem w jednej opcji za 29 zł. Sumując z numerem dodatkowym mam 38, 00 zł miesięcznie, 19 zł za numer. Różnica z poprzednią ofertą sięgnęła prawie 30 zł, to jest dodatkowa kwota na miesiąc którą mogę przeznaczyć na nowy telefon lub na raty.

Coby nie być gołosłownym, porównamy teraz podobny abonament z telefonem. Wybrałem Orange, coby pokazać, że nawet w ramach usług jednego operatora, nadajników i zasięgu, możemy sporo zaoszczędzić.

Wybrałem ofertę Smart Plan LTE na raty za 80 zł miesięcznie, wszystko no limit, transfer danych 15 GB. W Nju mobile będę porównywał koszty bez numeru dodatkowego, bo chce pokazać koszty zakupu jednego telefonu, ale dodam stacjonarne, żeby było sprawiedliwie. Do porównania wziąłem popularny ostatnio Huawei P9 lite.

Całkowity koszt (abonament+telefon) wyniósł tu 2 528,76 zł za 24 miesiące. W Nju mamy 39 zł miesięcznie abonament, co za 24 miesiące będzie kosztować nas 936,00 zł. Różnica - 1 592,76 zł.

Cena rynkowa tego modelu waha się od 1 002,05 zł do 1 248,00 zł, ale ta górna granica dostępna jest razem z opaską, a jak chcecie wziąć na raty, bez dodatkowych kosztów, rata wyniesie Was 124,80 zł i po 10 miesiącach macie z głowy.

W przypadku, kiedy macie kogoś do pary i numeru dodatkowego, oszczędności będą jeszcze większe. Jeśli nadal Was nie przekonałem do Nju mobile, zapraszam do naszego zestawienia z ofertami no limit innych operatorów, może tam znajdziecie opcję korzystniejszą dla Was. A jeśli macie jeszcze dodatkowe pytania, niejasności, zapraszam do komentarzy, służę pomocą:)

Photo: LDProd/Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hotmobile