Telekomy

Mamy nowego operatora sieci komórkowej! Aero2 wchodzi z taryfami głosowymi i pakietami

Jakub Szczęsny
Mamy nowego operatora sieci komórkowej! Aero2 wchodzi z taryfami głosowymi i pakietami
68

Gościliśmy na konferencji zorganizowanej przez Aero2, gdzie zaprezentowano nowego, prepaidowego operatora sieci komórkowej - A2. Szumne zapowiedzi przekazaliśmy Wam we wpisie Grzegorza Ułana, który odrobinę się pomylił. Sądził on bowiem, że będzie mowa o szerszych pakietach internetowych, a tymczasem - okazuje się, że A2 będzie tyczyć się głównie kwestii rozmów i to im przede wszystkim poświęcone zostało szerokie pole działania operatora.

W trakcie konferencji Aero2 (BDI) zdołało się pochwalić swoimi dokonaniami od początku istnienia podmiotu. Liczby są przekonujące - bezpłatny przez pewien okres dostęp do Internetu wybrało całkiem sporo osób i mimo zmian, wielu postanowiło pozostać przy takim dostępie do mobilnego Internetu. Tym bardziej dziwi mnie podejście operatora, który już na starcie zdaje się sobie podcinać skrzydła.

18 groszy - tyle zapłacimy za każdą minutę, SMS-a, megabajt. Ale to przecież byłoby co najmniej nieopłacalne dla klienta. Warto rozejrzeć się za pakietami, które w przypadku A2 nic nowego niestety nie wnoszą. Rzekłbym, nie są szczególnie zachęcające, jeśli by je porównać z tym, co oferują inne prepaidy. Grzegorza też to nie przekonało - on pozostaje przy swojej opcji i jest z niej zadowolony. To powinna być dla Was bardzo mocna wskazówka.

A2 Mobile - jakie pakiety? Ile kosztują?

Starter operatora możemy zamówić przez Internet - to nas wyniesie 8 złotych, bez uiszczania kosztów przesyłki. Przy okazji, kurier spisze od nas i zweryfikuje nasze dane, które posłużą do rejestracji karty SIM, zgodnie z nowymi przepisami. Potem warto już wybrać pakiet:

Najtańszy za 8 zł (ZACNY): no-limit to Plusa i A2 Mobile (A2 Mobile działa na nadajnikach Plusa), 50 minut na numery stacjonarne i poza infrastrukturą A2, 50 SMS-ów i 300 MB transferu internetowego.

Średni za 19 zł (OBFITY): no limit do Plusa i A2 Mobile, 100 minut na stacjonarne i poza A2 oraz Plusa, 100 SMS-ów do wszystkich i 5 GB internetu.

Największy za 25 zł (SUTY): no-limit do wszystkich na komórkowe, no-limit SMS-ów, 100 minut na stacjonarne i 10 GB internetu.

A jeżeli nam czegoś zabraknie, to możemy sobie dokupić dodatkowy pakiet obejmujący albo no-limit rozmów / SMS-ów wszędzie + 100 minut na stacjonarne, albo 5 GB internetu za 15 złotych.

Dziwi mnie jednak to, że nie wspomniano nic na temat specjalnych benefitów dla obecnych klientów BDI. A2 na starcie mogło mieć sporą bazę lojalnych klientów, którzy chętnie - w zamian za ciekawe upusty przenieśliby się z rozmowami telefonicznymi do tego operatora. A tak - wypada nam powiedzieć, że jest ciekawie, ale nie rewelacyjnie. I spodziewaliśmy się no-limitu internetowego. A tymczasem...

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Aero2BDI