Konferencja

Koronawirus pokonał targi MWC 2020. Po raz pierwszy w historii impreza odwołana

AL
Albert Lewandowski
12

Targi MWC w Barcelonie to jedna z największych imprez branżowych poświęconych elektronice użytkowej. W tym roku jednak nie odbędzie się w ogóle.

To musiało tak się skończyć

Koronawirus z Wuhan pojawił się we wszystkich mediach, jest o nim głośno od kilku ostatnich tygodni, a same Chiny starają się z nim skutecznie walczyć i chronić swoich obywateli. Niewątpliwie zrobiło się poważnie i wszyscy wolą zachowywać teraz ostrożność. Nie będziemy jednak skupić się na samym koronawirusie, a skutkach tego, że się pojawił.

Sprawdź też: Sztuczna inteligencja jest w stanie walczyć z koronawirusem.

W ciągu ostatnich dni kolejne firmy ogłaszały, że pominą w tym roku przyjazd na konferencję MWC w Barcelonie. To wydarzenie pozostaje największym branżowym wydarzeniem poświęconym smartfonom oraz innym urządzeniom mobilnym. Warto dodać, że wśród firm, które już wcześniej zapowiedziały swoją nieobecność na MWC z racji na obawę przed koronawirusem, wymienić można Amazona, NVIDIĘ, Sony czy LG, a ostatnio mówiło się, że również Samsung pójdzie ich śladem.

Finalnie sami organizatorzy zdecydowali się anulować całe wydarzenie. Po raz pierwszy w trakcie trwania tych targów wydarzenie nie odbędzie się, a ich historia zaczęła się 33 lata temu.

Nie sposób pominąć to, że sporo gości i wystawców przyjechałoby z Chin, a to spowodowało spory niepokój. W sumie trudno komukolwiek się dziwić, że taki jest finał całej sprawy.

Jak jednak producenci zastąpią sobie to wydarzenie? Sony zapowiedziało, że pokaże swoje smartfony na... YouTubie (tak, uznali, że to wystarczy), z kolei LG zamierza zorganizować własną konferencję w niedalekiej przyszłości, aby zaprezentować nowe urządzenia na 2020 rok. Zobaczymy jeszcze, jaki wpływ na branżę nowych technologii będzie miał koronawirus. Niewątpliwie zapowiada się nietypowy rok, w którym jeszcze wiele rzeczy może nas zaskoczyć.

źródło: Twitter

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu