Polska

W sobotę startuje trzecia odsłona Amazon@Innovation, zarejestruj się już dziś!

Kamil Świtalski
W sobotę startuje trzecia odsłona Amazon@Innovation, zarejestruj się już dziś!
1

Amazon stale poszerza wachlarz swoich usług w Polsce. Rodzimi użytkownicy regularnie zaskakiwani są kolejnymi nowościami,m.in. VOD Amazon Prime, gdzie od sierpnia materiały są już w całości dostępne w języku polskim. Ale to tylko jeden z przykładów - a dostępność coraz większego pakietu ich produktów nie pozostawia złudzeń: polski rynek jest dla Amazona naprawdę ważny. A zaplanowana na najbliższą sobotę konferencja Amazon@Innovation jest tego idealnym przykładem. Trzecia odsłona gdańskiej imprezy startuje już za chwilę, nie zapomnijcie się zarejestrować, liczba miejsc jest ograniczona!

Amazon niemalże od samego początku skupiał się na innowacjach, przecieraniu szlaków i ciągłym byciu na bieżąco. Jego inżynierowie wspierani wizją założyciela nie bali się wyjść przed szereg i próbować rozwiązań, które zrewolucjonizują rynek. Wysoka pozycja firmy na światowym rynku jest wynikiem wszystkich dotychczasowych działań. Zespół Amazon, firmy z silnymi, amerykańskimi, korzeniami — zasilają specjaliści z całego świata, także z Polski. Dlatego też ich obecność w Polsce jest... po prostu naturalna: w końcu nasi rodzimi programiści są jednymi z najlepszych na świecie, nic więc dziwnego w tym, że firma promuje swoje usługi także nad Wisłą. A Amazon@Innovation jest tego idealnym przykładem! Firma nie tylko zaprezentuje tam uczestnikom swoje projekty, ale także zaprosi szereg prelegentów którzy chętnie podzielą się wiedzą i poprowadzą zestaw warsztatów, obok którego trudno będzie przejść specjalistom obojętnie. Szczególnie tym zainteresowanym uczeniem maszynowym, programowaniem neurolingwistycznym i budowaniem aplikacji w chmurze — bo to właśnie one będą głównym tematem tegorocznej konferencji.

Innovation@Amazon to konferencja dla specjalistów praktyków. Mówimy na niej nie tylko o teoretycznych podstawach, ale również o praktycznych zastosowaniach technologii. Dzielimy się naszymi doświadczeniami z pracy nad najwyższej klasy rozwiązaniami technologicznymi takimi jak Alexa czy AWS — Rafał Kukliński, dyrektor Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku.

Kolejna odsłona konferencji ściągnie do Gdańska jeszcze więcej specjalistów. W tym roku odwiedzą ją m.in. Julien Simon z Amazon Web Services, specjalizujący się w dziedzinie machine learning, Alan Packer - dyrektor Alexa AI-Natural Language Understanding, David Kaiser – DE country manager rozwijający Alexa Skills czy Lauren Kisser, dyrektor Amazon Web Services z Amazon Development Centre w Cambridge. Wszyscy chętnie podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą — zarówno na prowadzonych przez siebie prezentacjach, jak i w nieco luźniejszych rozmowach kuluarowych. Wszyscy uczestnicy mogą też spodziewać się zestawu prezentacji, traktujących m.in. o Amazon Alexa — asystentce doskonale znanej wszystkim użytkownikom akcesoriów takich jak Amazon Echo, Amazon Show, Amazon Tap i Fire TV. W przeddzień konferencji zaś odbędą się warsztaty, które poprowadzą eksperci z Amazon. Będą miały one miejsce 28. września, w gdańskiej siedzibie Centrum Rozwoju Technologii Amazon (mieszczącym się przy Al. Grunwaldzkiej 472 w Olivia Point Building). Ich uczestnicy zaś mogą wybrać między panelami poświęconymi budowie Alexa Skills, a tworzeniu bezserwerowych aplikacji w chmurze. Prowadzić je będą , kolejno, Andy Huntwork (główny inżynier Alexa Skills Developer Tech) i Tomasz Stachlewski (Senior Solutions Architect w Amazon Web Services).

Amazon@Innovation 2018 – wszystko co musisz wiedzieć

Impreza Amazon@Innovation skierowana jest przede wszystkim ku programistom, inżynierom i studentom — ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby odwiedzili ją wszyscy miłośnicy innowacji. Jest to konferencja za wejście na którą uczestnicy zapłacą 30 złotych — a cały dochód przeznaczony zostanie na rzecz fundacji "Dotrzymaj kroku", która pomaga wychowankom domów dziecka kształcić się w wybranym kierunku, a także znaleźć pracę w branży IT. Zarejestrować można się na stronie Evenea — pamiętajcie jednak, że ilość miejsc jest ograniczona i liczy się kolejność zgłoszeń!

Czas: 29 września 2018
Godziny: 9-18
Miejsce: Stary Maneż, ul. Słowackiego 23, Gdańsk
Szczegółowe informacje na temat wydarzenia: https://innovation-amazon.com/

Tekst powstał przy współpracy z firmą Amazon

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu