Świat

Musk- Zuckerberg walka odwołana. Kto stchórzył?

Błażej Wojciechowski
Musk- Zuckerberg walka odwołana. Kto stchórzył?
2

Starcie w klatce pomiędzy Markiem Zuckerbergiem a Elonem Muskem zakończyło się praktycznie przed jego rozpoczęciem. Kto nie zdecydował się wejść na ring?

W serii wpisów na platformie Threads, szef Meta, czyli Zuckerberg, podkreślił, że przerwał dyskusję na temat potyczki, gdyż Musk nigdy nie podchodził do niej z pełną powagą. Wizja starcia w klatce między dwoma technologicznymi miliarderami pojawiła się po raz pierwszy w czerwcu. To Elon Musk zaproponował taką walkę, a Mark Zuckerberg, który od dwóch lat trenuje mieszane sztuki walki z innymi zawodnikami, natychmiast zareagował słowami "Podaj mi lokalizację".

Musk wydawał się również poważnie podchodzić do tego pomysłu, sugerując, że całe wydarzenie mogłoby być transmitowane na żywo w celach charytatywnych na platformach społecznościowych, na których konkurują. Jednak teraz Zuckerberg twierdzi, że Musk unikał walki, być może licząc na to, że ich przekomarzania będą trwały w przestrzeni online, ale nie zdecydował się ustalić rzeczywistej daty starcia.

Walka Zuckerberg Musk. Kto zrezygnował z walki?

Perspektywa Muska jest taka, że to właśnie Zuckerberg zrezygnował z walki. Twierdził, że CEO Meta wydawał się zbyt przestraszony, aby podjąć się nawet jednej rundy treningowej. Teraz Musk żartuje, sugerując, że mimo wszystko pojawi się na niezapowiedzianej sesji treningowej.

Konto "X Daily" opublikowało rzekomy zrzut ekranu zawierający wymianę wiadomości między obydwoma miliarderami na platformie X. Na tej korespondencji widać, że Zuckerberg odpowiedział na propozycję rundy treningowej od Muska, mówiąc mu, że powinien trenować w swoim własnym tempie. W treści wiadomości Zuckerberg zdaje się sugerować, że Musk był bardziej zainteresowany generowaniem rozgłosu wokół samej walki niż faktycznym przygotowaniem się do starcia.

Choć niestety wydaje się, że nigdy nie będziemy mieli okazji zobaczyć, jak miliarderzy stają naprzeciw siebie w walce, Zuckerberg pozostawił pewne otwarcie na ewentualność zakończenia starcia pod warunkiem, że Musk rzeczywiście podda się odpowiedniemu treningowi.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu