Telewizja

Abonenci Orange obejrzą Mundial w 4K bez żadnych dodatkowych opłat!

Tomasz Popielarczyk
Abonenci Orange obejrzą Mundial w 4K bez żadnych dodatkowych opłat!
6

Orange pozytywnie zaskakuje przed Mundialem i oferuje swoim abonentom dostęp do wszystkich 64 meczów Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w rozdzielczości 4K. A to nie wszystko, bo sieć podzieliła się też bardzo ciekawymi statystykami dotyczącymi telewizyjnych preferencji Polaków.

Dzięki współpracy z TVP oraz NC+od 14 czerwca klienci posiadający usługę Orange TV otrzymają dostęp do kanałów TVP 4K oraz CANAL+ 4K Ultra HD. Zostały one wykupione na zasadach sublicencji, ale klienci Orange nie będą obarczeni żadnymi dodatkowymi kosztami - wszystkie mecze w 4K obejrzą bezpłatnie.

Warunkiem skorzystania z tego rozwiązania jest posiadanie dekodera 4K oraz podłączonego światłowodu. Oczywiście nie obejdzie się też bez telewizora 4K. Warto dodać, że jeżeli klienci posiadający starsze dekodery bez wsparcia dla 4K, będą mogli je wymienić na najnowsze Samsung ICU100 4K UHD.

Na kanale TVP 4K zobaczymy 52 mecze m.in. mecz otwarcia mistrzostw, wszystkie spotkania polskiej reprezentacji, 40 spotkań grupowych oraz mecze fazy pucharowej. Natomiast na CANAL+ 4K Ultra HD emitowanych będzie 12 meczów: 8 meczów grupowych, jeden mecz 1/8 finału, jeden ćwierćfinał, jeden półfinał oraz 15 lipca wielki finał na moskiewskich Łużnikach.

Usługa Orange TV jak dotąd zgromadziła 875 tys. abonentów. Orange podkreśla, że aż 2/3 osób podłączających u siebie światłowód decyduje się też na telewizję. Spośród tej grupy 120 tys. to posiadacze dekoderów 4K. I choć nawyki oglądania się zmieniają to aż 80 proc. Polaków ciągle korzysta z telewizji linearnej. Aż 57 proc. z nas spędza najchętniej wolny czas przed TV, a 30 proc. śledzi wydarzenia sportowe. I 67 proc. z tej ostatniej grupy chce sportu w jakości 4K - co akurat nie dziwi.

Operator przewiduje, że do 2021 roku aż 5 mln Polaków będzie posiadać telewizor 4K. Już teraz aż 82 proc. respondentów chce oglądać treści w 4K, ale jedynie 12 proc. posiada odpowiedni telewizor (29 proc. planuje zakup).

Orange ma już spory dorobek jeśli chodzi o telewizję 4K. Jako pierwsi w lutym 207 roku wprowadzili taką usługę w Polsce. Obecnie oferują w takiej rozdzielczości m.in. Eleven Sports 1 4K, a także treści VOD, które w tym miesiącu zostały rozbudowane o produkcje ze stajni Warner Bros.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu