185

Multibook Normana Daviesa już jest! Mamy dla Was 5 książek i 100 kodów rabatowych

W ostatni piątek pisaliśmy na łamach Antyweb o nowym projekcie Woblinku, który razem z Wydawnictwem Znak oraz Profesorem Normanem Daviesem, przygotował multimedialnego ebooka „Orzeł biały, czerwona gwiazda”. Jest to pierwszy raz, kiedy książka tego autora zostaje wydana w formie multibooka. Co w nim znajdziemy? Multibook „Orzeł biały, czerwona gwiazda” to e-książka w formacie EPUB wzbogacona […]

W ostatni piątek pisaliśmy na łamach Antyweb o nowym projekcie Woblinku, który razem z Wydawnictwem Znak oraz Profesorem Normanem Daviesem, przygotował multimedialnego ebooka „Orzeł biały, czerwona gwiazda”. Jest to pierwszy raz, kiedy książka tego autora zostaje wydana w formie multibooka. Co w nim znajdziemy?

Multibook „Orzeł biały, czerwona gwiazda” to e-książka w formacie EPUB wzbogacona dodatkowymi mediami. Oprócz tekstu znajdziemy w niej zdjęcia, powiększane mapy oraz krótkie nagrani wideo opatrzone komentarzem narratora. A dokładniej: 16 skalowanych map, 5 galerii typu slideshow i 4 multimedialne mapy.

 

Sam multibook działa bez większych problemów zarówno na iOSie jak i Androidzie (choć z pobraniem go na ten system miałem małe kłopoty). Strony ładują się szybko i bez zacinania. Nieco gorzej multimedia. O ile na tablecie z Androidem załadowanie powiększonej mapy działa niemal natychmiast o tyle na iPhonie już nie tak szybko (stawiam na problem skalowania związany z ekranem). Filmy za to ładują się natychmiast, nie ma z nimi większego problemu. Czytanie książki opatrzonej takimi dodatkami to naprawdę sporo frajdy.

Spodziewałem się jednak, że tych multimedialnych dodatków będzie nieco więcej. Jak na tak obszerną pozycję czuję spory niedosyt, zwłaszcza, jeżeli chodzi o pliki wideo, które ograniczyły się tylko do opowiadania działań wojenny na mapie. A szkoda, bo można by to wzbogacić o jakieś animacje lub wypowiedzi ekspertów. Niemniej jednak samego ebooka czyta się dobrze, a jeżeli ktoś lubi prace Profesora Normana Daviesa, to raczej się nie zawiedzie. „Orzeł biały, czerwona gwiazda” jest już dostępny na stronie księgarni i to w całkiem atrakcyjnej cenie.

 
 

Z okazji premiery mamy dla Was 5 książek oraz 100 rabatowych kodów o wartości 10 złotych do rozdania. Co zrobić, aby dostać multibooka lub rabat? To proste: „Orzeł biały, czerwona gwiazda” Normana Daviesa wyląduje u pierwszych 5 osób, które zgłoszą się w komentarzach. Pozostałe 100 dostanie kody rabatowe.

Uwaga! Maile 5 najszybszych przekażemy księgarni Woblink, więc aby móc otrzymać ebooka należy zarejestrować się na Woblinku własnym mailem lub podać w komentarzu maila, który będzie Waszym loginem.

Kody rabatowe będziemy rozdawać bezpośrednio, ale zasada jest ta sama: aby z nich skorzystać trzeba mieć konto na Woblinku. Kody aktywne będą do 5 czerwca włącznie, ale nie można ich wykorzystywać na książki, które są objęte w tym czasie promocją.

Niech wygra najszybszy/a!