Office

Jest juz nowy MS Office na Androida. Najważniejsze narzędzia dostępne w jednej aplikacji, ale...

Kamil Świtalski
23

Microsoft swoimi planami związanymi z chęcią połączenia najważniejszych usług w jednej aplikacji Office chwalił się już kilka miesięcy temu. Od tego czasu trwały zaawansowane prace nad nową aplikacją mobilną, później nadszedł czas na testy, a teraz doczekaliśmy się oficjalnej premiery aplikacji. Co oferuje nowy produkt na Androida, który okraszony został wyjątkowo długim tytułem: Microsoft Office: Word, Excel, PowerPoint i więcej?

Znane i lubiane funkcje w jednej aplikacji. Oto nowy Microsoft Office na Androida!

Celem który przyświecał tworzeniu nowej wersji aplikacji MS Office na Androida było zamknięcie wszystkich najważniejszych opcji w jednej aplikacji. Od teraz by móc swobodnie przeglądać i edytować pliki tekstowe, arkusze kalkulacyjne czy prezentacje — nie ma konieczności instalacji kilku osobnych programów. Wystarczy jeden, by zarządzać nimi wszystkimi: wygodnie i bez problemów.

W aplikacji Office połączono znane i niezawodne aplikacje Word, Excel i PowerPoint z nowymi funkcjami, które umożliwiają wykorzystanie szczególnych możliwości telefonu, co zapewnia prostsze, a jednocześnie wydajniejsze środowisko pakietu Office w podróży.
Aplikacja Office, zarówno używana na potrzeby osobiste, jak i zawodowe, została zaprojektowana pod kątem wykonywania zadań na urządzeniu przenośnym.

Nowa aplikacja wygląda świetnie i każdy kto kiedykolwiek wcześniej korzystał z mobilnych wersji pakietu biurowego Microsoftu raczej nie będzie się tam czuł zagubiony. Podobnie jak wcześniej: część opcji dostępnych jest bez dodatkowych opłat, inne wymagają zalogowania i aktywnej subskrypcji Office 365. Największym zawodem jest jednak... brak wsparcia dla dużych ekranów. Bo nowy Microsoft Office na Androida mimo że łączy ze sobą najważniejsze funkcje wszystkich dotychczasowych aplikacji, nie jest równie uniwersalny w kwestii wsparcia urządzeń. Aplikacja przygotowana została z myślą o smartfonach — i póki co na tabletach jest... raczej bezużyteczna. Tam wciąż pozostaje sięgnąć po osobne programy dla każdego typu plików — ale na szczęście te jeszcze nie zniknęły z Google Play.

Aplikacja Microsoft Office: Word, Excel, PowerPoint i więcej dostępna jest na Androida za darmo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu