Apple

Pakiet Office 365 po kilku miesiącach od zapowiedzi trafia do Mac App Store

Piotr Kurek
Pakiet Office 365 po kilku miesiącach od zapowiedzi trafia do Mac App Store
2

Pakiet Office 365 skierowany do użytkowników komputerów Mac do tej pory był dostępny wyłącznie jako zewnętrzne aplikacje pobierane bezpośrednio ze strony Microsoft. Dziś to się zmieniło.

Od WWDC 2018 minęło już sporo czasu — to właśnie podczas corocznej konferencji skupiającej się na oprogramowaniu wykorzystywanym w urządzeniach Apple padły słowa, że aplikacje Office już niedługo trafią do Mac App Store — wirtualnego sklepu z grami i aplikacjami na komputerach z systemem macOS. Nie podano jednak żadnej daty, ani przybliżonego czasu dla wprowadzenia pakietu biurowego Microsoft. Dziś, kilka miesięcy po tym wydarzeniu, użytkownicy komputerów Apple w końcu mają możliwość sięgnięcia po te aplikacje, bez konieczności szukania ich w internecie.

Zobacz też: Nowe szaty króla. Nowe ikony Microsoft Office to wstęp do czegoś większego

Pojawienie się aplikacji wchodzących do pakietu Office 365 w Mac App Store to według Apple i Microsoft efekt długoletniej współpracy obu firm. Nie da się ukryć, że w ostatnim czasie twórcy Windowsa starają się jak mogą w dotarciu do najszerszego grona odbiorców. Świadczyć może o tym między innymi mocna reprezentacja aplikacji na urządzeniach mobilnych — popularne rozwiązania firmy trafiają na iOS i Androida bardzo często, a dotychczasowe aplikacje stale dostają wsparcie i aktualizacje wprowadzające ciekawe zmiany.

Apple, w opublikowanych dzisiaj materiałach prasowych podaje, że dostępne w Mac App Store aplikacje Word, Excel, Outlook, OneNote, czy PowerPoint wpierają systemowy ciemny tryb (macOS Mojave), narzędzie Kamera Continuity, czy Touch Bar w niektórych modelach Macbook Pro.

Zobacz też: Cena Office 2019 to zdzierstwo. W szaleństwie Microsoftu jest metoda

Pakiet Office 365 w Mac App Store to także łatwe zarządzanie subskrypcją z poziomu samych aplikacji i sklepu. W chwili obecnej wszyscy nowi użytkownicy mogą skorzystać z oferty miesięcznego dostępu do Office za darmo. Po tym czasie zostaje skorzystanie z płatnej subskrypcji. W zależności od wybranego planu: Personal, Home lub Solo przyjdzie zapłacić odpowiednio 299,99, 429,99 lub 559,99 zł rocznie.

Źródło: Informacje prasowe

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu