Microsoft

Nowa aplikacja od Microsoftu ułatwi korzystanie z pakietu biurowego Office

Piotr Kurek
Nowa aplikacja od Microsoftu ułatwi korzystanie z pakietu biurowego Office
4

W zeszłym roku Microsoft zaktualizował witrynę office.com. To tam ponad 40 procent użytkowników Office 365 rozpoczyna swoją pracę każdego dnia. Dziś firma poinformowała, że do Windows 10 zawita nowa aplikacja dla pakietu biurowego.

Korzystacie z aplikacji Mój Office, która dostępna jest na systemie Windows 10? Już niedługo zostanie ona zastąpiona nowym rozwiązaniem o wdzięcznej i prostej nazwie -- Office. Microsoft stara się uporządkować swój pakiet biurowy i widać, że mu zależy na nieskomplikowanym dostępie do narzędzi oraz opcji pozwalających na zarządzanie subskrypcją Office 365.

Zobacz też: Wyobraźcie sobie, że wszystko jest na abonament: komputer, Windows, Xbox i gry. Microsoft szykuje nowość

Nowa aplikacja, która zastąpi dotychczasowe rozwiązanie oferować będzie dostęp do wszystkich aplikacji Office w jednym miejscu i możliwość przełączania się miedzy nimi, bez konieczności sięgania po zewnętrzne rozwiązania, w tym stronę internetową. W aplikacji pojawiać się będą wszystkie ostatnio utworzone i edytowane dokumenty, przypięte oraz współdzielone pliki przechowywane lokalnie lub w chmurze OneDrive i SharePoint.

Nie zapomniano oczywiście o wyszukiwarce zintegrowanej z Microsoft Search pozwalającej na wygodne odszukiwanie potrzebnych plików, aplikacji i osób, które będą współpracować przy tworzeniu i edycji dokumentów. W Office pojawią się także rozwiązania dla firm. Będą one mogły dostosować ją do swoich potrzeb, w tym z integracją z innymi aplikacjami biznesowymi, czy pojedynczym logowaniem użytkowników.

Zobacz też: Nowe szaty króla. Nowe ikony Microsoft Office to wstęp do czegoś większego

W chwili obecnej nowa aplikacja Office dostępna jest dla członków Windows Insider, jednak już w najbliższym czasie ma trafić do wszystkich użytkowników z zainstalowanym systemem Windows 10 i będzie dostępna za darmo. Osoby, które korzystają z Mój Office w ciągu kilku następnych miesięcy otrzymają stosowną aktualizację. Od połowy przyszłego roku będzie ona domyślną aplikacją pakietu biurowego instalowaną na nowych komputerach z Windowsem. Współpracować będzie z subskrypcją Office 365 oraz Office 2019, Office 2016 lub Office Online.

Źródło: Microsoft

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu