Ciekawe strony

Ponad 2,5 tys. nowych gier z MS-DOS do uruchomienia w przeglądarce — uważajcie, wciąż wciągają!

Kamil Świtalski
Ponad 2,5 tys. nowych gier z MS-DOS do uruchomienia w przeglądarce — uważajcie, wciąż wciągają!
5

Dużo nowości czeka na miłośników retro gier na platformie Archive.org. Dołączyło tam właśnie ponad 2,5 tys. produkcji na MS-DOS!

Archive.org od lat wykonuje kawał dobrej roboty w temacie archiwizacji... najrozmaitszych dóbr w sieci. Mimo że projekt dla wielu najbardziej rozpoznawalny jest ze względu na dostęp do archiwalnych wersji stron internetowych, regularnie serwuje on także dostęp do całej maści plików. To nie jest pierwszy raz kiedy na platformie pojawiają się gry: kilka lat temu pisaliśmy o tym że dodano tam ponad dwa tysiące gier z MS-DOS, później były też gry z Commodore 64 w przeglądarce no i ostatnie archiwum obfitujące w uwielbiane niegdyś produkcje z J2ME. Teraz do imponującej już kolekcji dochodzą kolejne. Ekipa dodała ponad dwa i pół tysiąca nowych produkcji dla MS-Dos!

Ponad 2,5 tys. nowych produkcji dla MS-DOS dostępnych w Archive.org

Ostatnia aktualizacja przyniosła ogrom nowości — a wśród nich wiele rozpoznawalnych i uwielbianych po dziś dzień tytułów. Dzięki Archive.org od teraz w przeglądarce uruchomić można takie hity jak: Leisure Suit Larry 6 - Shape Up or Slip Out, SimCity 2000, Star Wars TIE Fighter, Full Throttle, Alone in the Dark, Discworld, Transport Tycoon Deluxe, moje ukochane Little Big Adventure, The Secret of Monkey Island, Oddworld: Abe's Oddysee, Earthworm Jim czy pierwszego Raymana. Tym razem to nie tylko produkcje mieszczące się na kilku dyskietkach 1,44 MB, ale ogromne tytuły — dlatego zasiadając do nich przygotujcie się na konieczność pobrania nawet kilkuset MB danych, ale... to działa! Ale poza tymi gigantami do pakietu na przestrzeni lat dodano też takie perełki jak Street Rod, od polskiego studia P.Z.Karen Co. Development Group. Jeżeli więc dawno tam nie zaglądaliście, to przygotujcie się na wiele miłych niespodzianek. I rozpraszaczy, które skutecznie oderwą was od pracy... czy co tam właśnie robicie ;-).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu