Ciekawe strony

Granie na iPhone i iPadzie stało się dużo wygodniejsze: w których grach skorzystamy z dodatkowego kontrolera?

Kamil Świtalski
Granie na iPhone i iPadzie stało się dużo wygodniejsze: w których grach skorzystamy z dodatkowego kontrolera?
5

Które gry na iOS oraz iPadOS posiadają wsparcie dla zewnętrznych kontrolerów? Można to bardzo łatwo sprawdzić na dedykowanej tematowi stronie internetowej!

Możliwość podpięcia kontrolerów od najpopularniejszych konsol do urządzeń z iOS 13 oraz iPadOS to niewątpliwie ogromna zmiana dla wszystkich miłośników gier. Zbieg w czasie z premierą Apple Arcade nie był tu wcale przypadkowy — w przypadku tamtejszych gier zarówno sami twórcy jak i Apple chuchali i dmuchali, by wszystko wypadło jak najlepiej. I nie da się ukryć, że naprawdę im się to udało, zaś sam wybór gier jest na tyle bogaty, że wciąż nie udało mi się skończyć jeszcze nawet połowy interesujących mnie tytułów. Ale nie samym Apple Arcade człowiek żyje — na platformie od lat pojawiają się najrozmaitsze gry wideo, które dla wielu nie miały sensu przez brak wygodnych kontrolerów. Tylko najwięksi zajawkowicze decydowali się na zakup certyfikowanych padów i dopiero otwarcie się na popularne produkty ma szansę zapewnić prawdziwą popularność platformie. No ale właśnie, skoro tyle jest tam tych gier, to jak sprawdzić które gry na iPhone i iPada obsługują dodatkowe kontrolery?

Zobacz też: 10 moich ulubionych gier w Apple Arcade – z nimi można pokochać te długie, jesienne, wieczory

Strona internetowa, która podpowie czy interesujące nas gry wspierają zewnętrzne kontrolery

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by każdą grę sprawdzać samodzielnie — kupować, instalować, a po podłączeniu kontrolera sprawdzać czy ta konfiguracja ma sens. Jest to jednak dość kłopotliwe, szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę że za niektóre z nich przyjdzie nam zapłacić nawet kilkadziesiąt złotych. I tutaj z pomocą przychodzi niepozorny, acz niezwykle praktyczny serwis: controller.wtf!

Jego twórcy w pocie czoła pracują nad stworzeniem kompletnej listy tytułów, przy których można cieszyć się wsparciem dodatkowych kontrolerów. Nie ma w tym żadnej specjalnej filozofii, serwis prowadzi po prostu stale aktualizowaną listę, na którą regularnie wciąga kolejne tytuły, dla których obsługa podłączonymi zewnętrznymi padami to żaden problem.

Zobacz też: Jak podłączyć kontrolery od PS4 i X1 do urządzeń z iOS 13 (i nowszym)

Aby serwis poza posiadaniem listy gier obsługującej kontrolery, postanowił pójść o krok dalej — i nie zabrakło w nim także polecanek. Na jego bazę składa się już ponad 1400 gier — i przebrnięcie przez całą tamtą listę samodzielnie może okazać się kłopotliwe. Ale z pomocą przychodzą nam tamtejsze listy gier, które w danej chwili cieszą się największą popularnością, zostały wybrane przez redakcję, albo... są dostępne na wyprzedaży!

Dla wielu opcja podłączania ulubionych konsolowych kontrolerów do iPada oraz iPhone okazała się niemałą rewolucją, stąd też regularnie poszukują wygodnych opcji dotarcia do gier, które wspierają to rozwiązanie. https://controller.wtf/ to niewątpliwie jedna z najłatwiejszych i najbardziej intuicyjnych ścieżek, które można obrać!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu