Ciekawe strony

GreatEscape to najładniejsza wyszukiwarka lotów jaka widziałem, ale czy idzie za tym efektywność?

Kamil Świtalski
GreatEscape to najładniejsza wyszukiwarka lotów jaka widziałem, ale czy idzie za tym efektywność?
4

Macie dość przełączania się między czterema wyszukiwarkami lotów na krzyż i chcielibyście spróbować czegoś nowego? Sprawdźcie GreatEscape!

Jak wszyscy — lubię korzystać z produktów niezawodnych i estetycznie wykonanych. Niby wyszukiwarka lotów to nie jest produkt po który sięgamy na co dzień — nie musi zatem być najpiękniejszy na świecie. Jeżeli sięgamy po takie narzędzia to najprawdopodobniej zależy nam jednak na tym, by serwowały one możliwie jak najtańsze opcje i efektywnie wyszukiwały najkorzystniejsze ceny biletów. Uroku osobistego GreatEscape odmówić nie można, a jak sprawy mają się z jego efektywnością?

Zobacz też: Gdzie i kiedy kupować bilety lotnicze, by były możliwie jak najtańsze?

GreatEscape.co - wyszukiwarka lotów, która nie razi w oczy

Już pierwszy kontakt z wyszukiwarką pod adresem https://greatescape.co/ przykuwa uwagę. Widać że platforma ta niewiele ma wspólnego z rozwiązaniami do których przyzwyczaiły nas największe platformy tego typu. Niby mapka ta odrobinę kojarzy się z możliwościami Kiwi.com — ale w tym wydaniu prezentuje się jeszcze lepiej, a opcje związane z wyszukiwaniem podane są bardziej czytelnie. Pierwszymi pytaniami na które musimy odpowiedzieć jest: skąd i kiedy lecimy. Jeżeli chodzi o drugie okienko, to możemy podać konkretne daty, ale to nie reguła. Twórcy platformy dopuszczają także opcję kiedykolwiek (z przedziałem nocy, które chcemy spędzić na wyjeździe), w tym miesiącu, w przyszłym miesiącu, w następnych trzech miesiącach oraz następnym półroczu. Teraz wystarczy skorzystać z magicznego przycisku wyszukiwań i... wypatrywać wyników!

Chwilę później czekają na nas wyniki, które możemy jeszcze dowolnie przefiltrować: wskazując budżet który nas interesuje, bezpieczeństwo, wybierając jedynie loty bezpośrednie czy odrzucając miejsca wymagające specjalnego wyrabiania wizy. Fajną zakładką jest ta z rzeczami które można robić na miejscu — dzięki temu szybko odsiejemy te, w których kompletnie nie mamy czego szukać. No i co, teraz pozostaje nam już tylko przeglądanie wyników, dat, i wybór lotów — jeżeli znaleźliśmy jakieś, które faktycznie wpadły nam w oko. Zagłębiając się dalej, możemy je dokładnie przejrzeć, śledzić ceny w danych dniach, a także przejść bezpośrednio do strony, przez którą można będzie dokonać rezerwacji. Póki co GreatEscape korzysta z dwóch silników wyszukiwania: SkyScannera oraz Kayak. Wszystkie wyniki ich wyszukiwań zaś proponuje mi do zakupu na platformie Kiwi.com.

Zobacz też: Moje ulubione narzędzia do wyszukiwania tanich lotów, a wy z czego korzystacie?

Platforma GreatEscape to tak naprawdę estetyczna nakładka, które pod jednym dachem gromadzi wyszukiwarki Kayak i Skyscanner. Tylko i aż — bo dla mnie połapanie się w tutejszym interfejsie okazało się dużo wygodniejsze i przyjemniejsze, niż miało to miejsce u konkurencji. Wszystko podane jest w naprawdę estetycznej i przystępnej formie, a ta dodatkowo też cieszy oko. Jeżeli chcielibyście spróbować czegoś nowego w kwestii wyszukiwania tanich biletów lotniczych, dajcie jej szansę — wystarczy wejść pod adres https://greatescape.co/, no i szukać!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu