Polska

mPay i Mastercard rozdają w całej Polsce 100 tys. biletów komunikacji miejskiej za złotówkę

Grzegorz Ułan
mPay i Mastercard rozdają w całej Polsce 100 tys. biletów komunikacji miejskiej za złotówkę
11

mPay i Mastercard przygotowały specjalną promocję, w której można zakupić przez aplikację mobilną bilet komunikacji miejskiej za symboliczną złotówkę i to niezależnie od rodzaju biletu, może być jednorazowy czy czasowy.

Promocja obejmuje wszystkie miasta w Polsce, gdzie działa mPay, a więc między innymi Warszawa, Poznań, Łódź, Kraków, Rzeszów, Katowice czy Lublin. Wystarczy w swojej aplikacji dodać jako źródło pieniądza kartę płatniczą zarejestrowaną w portfelu cyfrowym Masterpass, w aplikacji nazwaną mPay Wallet, no i zakupić przez nią dowolny bilet komunikacji miejskiej o wartości od 1,10 zł do 5 zł. Może to być bilet jednorazowy lub czasowy. W Warszawie na przykład za złotówkę można kupić w ten sposób bilet 75-minutowy, kosztujący normalnie 4,40 zł.

Maciej Orzechowski, Prezes Zarządu mPay S.A.:

Pierwsza, wakacyjna odsłona akcji spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem. Dla wielu osób stała się doskonałą okazją do rozpoczęcia przygody z płatnościami mobilnymi. Wierzymy, że inicjatywy takie, jak ta odgrywają ważną rolę w edukowaniu społeczeństwa i zachęcaniu posiadaczy telefonów do korzystania z nich w bardziej efektywny sposób.

Co ważne, promocja nie jest ograniczona tylko dla posiadaczy kart Mastercard, mogą z niej skorzystać klienci wszystkich banków i korzystający z kart różnych organizacji płatniczych, w tym oczywiście VISA. Z jednym warunkiem, karta musi być zarejestrowana w cyfrowym portfelu Masterpass i zweryfikowana pobraniem z salda losowej kwoty z przedziału od 1 do 5 zł, którą wprowadzamy później w aplikacji.

Aplikacja mPay dostępna jest na telefony z systemem Android, iOS i Windows Phone, a sama promocja trwa do wyczerpania puli 100 tysięcy biletów lub do końca roku. Szczegóły promocji znajdziecie na stronie mPay.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu