Polska

A jednak jest kilka nowości - oto nowa ramówka wideo Onetu

Konrad Kozłowski
A jednak jest kilka nowości - oto nowa ramówka wideo Onetu
11

Mija dokładnie rok od 29 września 2016 roku - to wtedy nastąpił decydujący o przyszłości ramówki Onetu moment. To wtedy rozpoczęto nadawanie kluczowych dla portalu programów, które będą oczywiście kontynuowane. Tej jesieni nie zabrakło jednak nowości.

Tak zróżnicowanej ramówki Onet jeszcze chyba nie posiadał. Obecne są programy informacyjne i lifestyle'owe, ale wkraczamy także w kategorie psychologii i... gier. Najciekawiej z punktu widzenia czytelników Antyweb, czyli pasjonatów nowych technologii w tym gier, może prezentować się bowiem program "Pograne". Poprowadzi go Piotr Kędzierski, a swoje premiery będzie miał w każdą środę o godz. 19:00. Jak sama nazwa wskazuje w centrum zainteresowań znajdą się gry oraz e-sport. Według danych, którymi dzieli się Onet, wokół globu e-sport generuje widownię liczącą 250 milionów osób, a blisko połowa z nas - bo 42% Polaków - "gra w różnego rodzaju gry komputerowe".

Nowym programem będzie ten pod tytułem "Oczami matki" - przed kamerą znajdzie się Małgorzata Ohme goszcząca matki rozpoznawalnych osób z przeróżnych gałęzi showbiznesu, sportu, sztuki i innych. Jako trzecią nowość zapowiedziano program Piotra Najsztuba. "Czas na zasady" skupi się na... ciekawych tematach. Najwyraźniej Najsztubowi pozostawiono wolne pole do popisu, dzięki czemu poznamy między innymi "historię browarnictwa".

Oczywiście jesień 2017 to kolejne sezony nadawanych już od pewnego czasu programów. Rankami wciąż będziemy mogli obejrzeć... OnetRano z Jarosławem Kuźniarem, po czym na antenie pojawia się jeden z publicystycznych programów: Onet Opinie, Fakt Opinie bądź Newsweek Opinie, w zależności od dnia. Prowadzącymi pozostają Renata Kim, Agnieszka Burzyńska, Andrzej Stankieiwcz i Bartosz Węglarczyk. Poniedziałki o 15:00 to oczywiście czwarty sezon programu Tomasz Lis, który średnio generuje 1,4 miliona odsłon. Dla porównania, w przypadku OnetRano mówimy o 1,2 mln odtworzeń. Z widownią programu Tomasza Lisa zrównuje się Misja Futbol prowadzona przez Michała Pola.

Końcówka tygodnia również została odpowiednio zagospodarowana. W piątki obejrzymy "Rezerwację" o wydarzeniach kulturalnych autorstwa Katarzyny Janowskiej. Nastąpiła zmiana godziny emisji - na 10:30 - a program nadawany będzie na żywo z jednej z kawiarni w Warszawie. W sobotę obejrzymy "AutoŚwiat Go!", naturalnie o tematyce motoryzacyjnej - poprowadzą go Gosia Rdest i Szczepan Mroczka. Natomiast niedzielne popołudnie pojawiać się będą nowe odinki "Fakt. Masz Prawo" powstający we współpracy Onetu z Faktem. Jest to program interwencyjny i na zmianę prowadzić go będą Robert Feluś i Dariusz Burliński.

Po kilku eksperymentach Onet nadaje obecnie na niemal każdej z dostępnych platform. Programy z ramówki zobaczyć można na stronach Onetu, ale także i na Facebooku,YouTubie czy Periscopie. Od marca do czerwca programy wideo Onetu zdołały wygenerować 180 mln odtworzeń. Sporą część tej sumy stanowią streamy w mediach społecznościowych - aż 53 mln.

Miło jest zobaczyć rozwój ramówki Onetu o zupełnie nowe pozycje, jak i ewolucję tych już istniejących. OnetRano gościł w kilku miastach Polski (ostatnio Lublin czy Gdańsk), co z pewnością wzbudziło dodatkowe zainteresowanie programem ze względu na zmianę otoczenia. Nadawanie każdego dnia to spore przedsięwzięcie, a nie wolno nam zapomnieć o cały czas operującym Onet24, który pod kierownictwem Iwony Kutyny codziennie przygotowuje informacyjne programy-pigułki do obejrzenia nawet na Twitterze.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu