Felietony

[Aktualizacja] Można kupić grę w AppStore 10 razy taniej niż wskazuje na to cena - błąd (poważny) Apple?

Grzegorz Marczak
[Aktualizacja] Można kupić grę w AppStore 10 razy taniej niż wskazuje na to cena - błąd (poważny) Apple?
13

Dariusz Lorek zagadał mnie dzisiaj na Facebooku iż coś jest chyba nie tak z AppStore bo gra Settlers HD w wynikach wyszukiwania kosztuje 10 razy mniej niż powinna. Zalogowałem się więc na moje europejskie konto w iTunes i sprawdzam. Wpisując w wyszukiwarkę samo słowo "Settlers" faktycznie na liście...

Dariusz Lorek zagadał mnie dzisiaj na Facebooku iż coś jest chyba nie tak z AppStore bo gra Settlers HD w wynikach wyszukiwania kosztuje 10 razy mniej niż powinna. Zalogowałem się więc na moje europejskie konto w iTunes i sprawdzam. Wpisując w wyszukiwarkę samo słowo "Settlers" faktycznie na liście wyników wersja The Settlers HD kosztuje 0,79 EUR natomiast na samej stronie produktu kosztuje już 7,99 EUR. Zrobiłem więc test i kupiłem tę grę inicjując transakcje z poziomu wyników wyszukiwania - po zakupie sprawdziłem konto i okazało się, że faktycznie zapłaciłem 10 razy mniej.

Jest jednak jeszcze lepiej niż myślałem - ponieważ w wynikach wyszukiwania na hasło "Settlers" widać iż gra ta w wersji na iPhona (to ten telefon) kosztuje 3,99 EUR - wchodząc jednak w szczegóły produktu widzę cenę 0,79 EUR (sprawdziłem dokładnie i jest to wersja na iPhona).

Okazuje się więc iż nie jest to tylko błąd wyświetlania ceny. Pytanie czy to wina AppStore czy też zdefiniowania produktu przez developera. Zakładam, że jednak wina leży po stronie Apple i natychmiast nasuwa się pytanie czy inne produkty w sklepie też obdarzone są takim błędem. Sprawdziłem na szybko kilka popularnych tytułów i nie natknąłem się na taką anomalie.


Oto cena wersja Settlersów na iPada według strony produktu


Oto cena wersji Settlersów na iPada w wynikach wyszukiwania

[Aktualizacja]

No i zagadka rozwiązana - okazało się, że akurat gra zmieniała cenę, producent oficjalnie ogłosiło promocje na Twitterze

Ps. Swoją drogą to ciekawe iż wpakowałem się z zakupem akurat w moment odświeżania ceny, która jak się okazuje najpierw pojawia się w wyszukiwarce a dopiero potem w opisie produktu :)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleiPad