Firefox

Mozilla szykuje rebranding i prosi internautów o pomoc [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Mozilla szykuje rebranding i prosi internautów o pomoc [prasówka]
16

Mozilla chce odświeżyć swoją identyfikację wizualną. W tym celu zatrudnione zostało brytyjskie studio Johnson Banks. Ostateczny głos będą jednak mieli internauci.

Rebranding Mozilli

W sumie Johnson Banks opracowało dla Mozilli siedem konceptów, które mają być fundamentem nowej identyfikacji wizualnej. Każdy z nich odwołuje się w jakimś stopniu do tradycji fundacji. Mają dość mocne, żywiołowe kolory, a momentami znacząco nawiązują do lat '80 i '90. Wszystkie projekty zaprezentowano na oficjalnym blogu. Teraz Mozilla pyta internautów o głos i zdanie - fundacja szczególnie chce, aby do pomysłów odnieśli się specjaliści oraz ludzie związani z grafiką i brandingiem. Tak naprawdę głos może zabrać jednak każdy. Na tej podstawie z siedmiu projektów wyłonione zostaną trzy, spośród których wyłonione zostanie finalne, nowe logo Mozilli. Co sądzicie?

Huawei na IFA

O obecności Huawei na targach IFA wiedzieliśmy już od dawna. Dotąd spekulowano, że zaprezentowany zostanie tam nowy model Mate, który będzie przeznaczony do zastosowań biznesowych. Teraz pojawiły się nowe pogłoski o tym, że IFA będzie miejscem debiutu nowej marki, w ramach której dystrybuowane miałyby być chińskie urządzenia. Huawei już od pewnego czasu dość mocno inwestuje w swoją linię Honor, do której zaliczane są urządzenia przystępne cenowo oraz adresowane do ludzi młodych i dynamicznych. Czy tym razem koncern zaproponuje coś starszym? A może biznesowi? Odpowiedzi poznamy już 1 września.

Telekomy walczą o pieniądze z UE

Do końca września rozpisany ma zostać kolejny konkurs na budowę sieciowej infrastruktury. Tym razem w puli znajdują się 3 mld złotych. Swój udział w walce o te pieniądze zapowiedziały już T-Mobile, Orange oraz Play. Brakuje jeszcze oficjalnego stanowiska Plusa, ale można się spodziewać, że firma nie przepuści takiej okazji. Pierwszy konkurs faworyzował rozwiązania stacjonarne. Tym razem jednak pod uwagę wzięta ma zostać również technologia LTE, której wykorzystanie w wybranych regionach będzie po prostu tańsze i bardziej efektywne niż prowadzenie przewodów. Szczegóły poznamy w nadchodzących tygodniach.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu