Ciekawe strony

Możemy już odwiedzać wybrane muzea, na całym świecie, bez wychodzenia z domu

Grzegorz Ułan
Możemy już odwiedzać wybrane muzea, na całym świecie, bez wychodzenia z domu
4

Google nieustanie sprawia wrażenie, iż chce uczestniczyć w każdym aspekcie naszego życia. To, co tylko możliwe próbuje przenieść do wirtualnego świata. Kiedyś rzeczy trudno wyobrażalne dziś są zwykłą codziennością podczas korzystania z Internetu. Już możemy spacerować po ulicach większych miast bez...

Google nieustanie sprawia wrażenie, iż chce uczestniczyć w każdym aspekcie naszego życia. To, co tylko możliwe próbuje przenieść do wirtualnego świata. Kiedyś rzeczy trudno wyobrażalne dziś są zwykłą codziennością podczas korzystania z Internetu. Już możemy spacerować po ulicach większych miast bez obawy o potrącenie:). Od dziś możemy wybrać się również do muzeum dzięki Google Art Project.

W serwisie udostępnione zostały właśnie kolekcje ze 151 muzeów z 40 krajów. W tym dwa polskie muzea: Muzeum Pałac w Wilanowie oraz Muzeum Sztuki w Łodzi.

Galerię wysokiej rozdzielczości zdjęć możemy przeglądać w katalogu muzeów, posegregowanych alfabetycznie lub według krajów. Zdjęcia wyświetlają się pojedynczo lub w pokazie slajdów. Każdą fotografię możemy udostępnić w Google+, Facebooku, Twitterze lub wysłać na email. Możemy też dodać ją do spotkania w Google Hangouts, jak i do własnej kolekcji, ułatwiającej późniejsze przeglądanie.

Poszczególne dzieła możemy wyświetlać również w katalogu artystów jak i katalogu dzieł sztuki. Nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić Was do zwiedzania, wirtualnego, muzeów. Oczywiście taka wycieczka nie oddaje doznań artystycznych, takich jak jak w przypadku bezpośredniego odwiedzenia takich miejsc, jednak w pewien sposób przybliża nas do ich dorobku. Być może też skłoni niejednego z Was do takiej wizyty:).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

muzeum