Ciekawe strony

Koło pomysłów czyli ciekawe polskie narzędzie do pobudzania kreatywności

Paweł Grzegorz Iwaniuk
Koło pomysłów czyli ciekawe polskie narzędzie do pobudzania kreatywności
20

Prawdopodobnie każde z Was miało w przeszłości do czynienia z różnymi technikami porządkowania i układania myśli. Podejrzewam, że przynajmniej część z Was zna popularne mapy myśli. Dzisiaj chciałbym przedstawić Wam inne, ale równie ciekawe narzędzie do porządkowania myśli oraz łączenia ich, a następ...

Prawdopodobnie każde z Was miało w przeszłości do czynienia z różnymi technikami porządkowania i układania myśli. Podejrzewam, że przynajmniej część z Was zna popularne mapy myśli. Dzisiaj chciałbym przedstawić Wam inne, ale równie ciekawe narzędzie do porządkowania myśli oraz łączenia ich, a następnie przekształcania w pomysły.

Możliwe że ktoś z Was widział już coś podobnego. Ja jednak nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z narzędziem tego typu. Pomysł jest bardzo prosty i jak się okazuje, niezwykle skuteczny. Załóżmy, że realizujecie jakiś projekt, ale brakuje Wam pomysłu na rozwiązanie kilku spraw czy wykonanie tegoż projektu. Posiadacie jednak jakiś dokument lub kilka luźno napisanych stron o projekcie.

Wchodzicie więc na stronę Koła pomysłów, gdzie możecie poeksperymentować z połączeniami słów kluczowych, dotyczących Waszego projektu. Narzędzie składa się z trzech kręgów, które są ze sobą połączone, czymś w rodzaju klamry. Każdy krąg odpowiada za inny rodzaj słów. Są to czasowniki, przymiotniki i rzeczowniki. Obok koła znajdziecie 3 ramki w których wpisujecie słowa kluczowe (do 10 z każdego rodzaju).

Następnie klikacie przycisk umieść słowa na kole i rozpoczynacie zabawę z kombinacjami. Trochę jak w kole fortuny, wprawiacie kręgi w ruch i obserwujecie kombinacje jakie pojawią się w klamrze. Jedna z nich może okazać się tą szczęśliwą, który pozwoli Wam pchnąć projekt do przodu lub pobudzi skojarzenie, które wcześniej do Was nie trafiło. Zanim jednak potraktujecie Koło pomysłów jako zbawienie, pamiętajcie, że jest to narzędzie, które ma pomóc, a nie wyręczyć.

Myślę, że Koło pomysłów to jeden z tych projektów, któremu warto poświęcić chwilę i zobaczyć o co w nim chodzi. Autorowi narzędzia chciałbym jednak zasugerować, aby kręgi nie były szare lecz posiadały kolory, gdyż obecnie całość jest trochę surowa:)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu