Ciekawe strony

Świetny agregator społecznościówek - HootSuite w końcu po polsku!

Kamil Mizera
Świetny agregator społecznościówek - HootSuite w końcu po polsku!
12

HootSuite to jeden z najpopularniejszych agregatorów wiadomości z różnych serwisów społecznościowych. Możemy podpiąć do niego zarówno konta z Twittera, jak i Facebooka, LinkedIn, Foursquare czy Wordpressa. Osobiście używam go od lat i bardzo sobie cenię, w szczególności za możliwość planowania w...

HootSuite to jeden z najpopularniejszych agregatorów wiadomości z różnych serwisów społecznościowych. Możemy podpiąć do niego zarówno konta z Twittera, jak i Facebooka, LinkedIn, Foursquare czy Wordpressa. Osobiście używam go od lat i bardzo sobie cenię, w szczególności za możliwość planowania wpisów i gromadzenie statystyk. Dla wszystkich, którzy korzystają z tego serwisu lub myślą o jego wypróbowaniu mam bardzo dobrą wiadomość.

Nareszcie HootSuite jest po polsku! Decyzja o polskiej wersji językowej nie wzięła się z próżni. Jak możemy przeczytać na blogu serwisu, według The Centre for Retail Research Polska jest najszybciej rozwijającym się rynkiem e-commerce, który ma urosnąć w tym roku o 24%. Polska wersja językowa ukazała się nawet przed niemiecką i  dotyczy to zarówno serwisu, jak również aplikacji mobilnych, które dostępne są zarówno na Androida, jak i na iPhone’a i przeszły nie tak dawno temu spory „remont”. Dostępna jest także aplikacja na BlackBerry.

Korzystanie z serwisu jest bardzo łatwe, a oferowane funkcje sprawdzają się w codziennej pracy, jeżeli musimy zarządzać większą ilością kont. Dzięki funkcji „wydawca” możemy planować i zarządzać naszymi wpisami, które ukażą się w określonym czasie i na określonych serwisach. Jeżeli zaś wykorzystujemy moduł skracania linków HootSuite, to serwis gromadzi dla nas statystyki naszej aktywności. Moduł analizy jest bardzo rozbudowany, jednak, aby sięgnąć po bardziej zaawansowane narzędzia należy zapłacić abonament. Mimo to darmowa wersja statystyk jest na tyle użyteczna, że spokojnie można ją wykorzystywać do prostych bieżących analiz.

 

Aplikacje mobilne HootSuite są przedłużeniem serwisu i spisują się bardzo dobrze. Z listy naszych kont możemy wybrać to, które w danym momencie chcemy przeglądać. Formularz postów uwzględnia wszystkie podstawowe funkcje, włącznie z dodawaniem zdjęć i lokalizacji, skracaniem linków, planowaniem publikacji i tłumaczeniem na inne języki. Tak, jak w przypadku serwisu mamy w aplikacji dostępnych kilka kart: oprócz głównego kanału również zakładkę ze wzmiankami, wiadomościami bezpośrednimi, wysłanymi i oczekującymi tweetami. Oczywiście możemy odpowiadać, przesyłać dalej i oznaczać jako ulubione tweety z naszego strumienia, chociaż tutaj z chęcią zobaczyłbym rozwiązanie, które znajduje się w Sparrow na iOSa. Warto również wspomnieć, że aplikacja także gromadzi statystki.

 

Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji korzystać z HootSuite to gorąco polecam. Jest to naprawdę dobre narzędzie do zarządzania kontami społecznościowymi, zarówno z poziomu przeglądarki, jak i aplikacji mobilnych. No i, poza dodatkowymi funkcjami, jest za darmo, a teraz również po polsku.

A może korzystacie z jeszcze innych serwisów? Jeżeli tak, to polećcie je w komentarzach.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu