Motorola

Świetny ruch! Moto Z2 Play oraz świeżutkie moduły zaprezentowane

Konrad Kozłowski
Świetny ruch! Moto Z2 Play oraz świeżutkie moduły zaprezentowane
11

Moto Z2 Play zostaje zaprezentowana dziś, jako kontynuacja zeszłorocznej Moto Z Play. Odświeżenia nie doczekał się tylko sam smartfon, ponieważ w linii modułów pojawiły się cztery zupełnie nowe.

Nowa Moto Z2 Play nabrała nieco bardziej eleganckiego wyglądu, stała się bardziej smukła i lżejsza. W kwestii specyfikacji nie zmieniło się prawie nic, wewnątrz nadal znajduje się procesor Qualcomm Snapdragon 626, 3/4 GB pamięci RAM w zależności od wersji, 32/64 GB wbudowanej pamięci rozszerzalnej za pomocą karty microSD.

Z przodu urządzenia mamy nadal do czynienia z ekranem AMOLED o przekątnej 5,5 cala i rozdzielczości 1080p. Przednia kamerka oferuje rozdzielczość 5 Mpix, zaś tylna 12 Mpix. Co się zmieniło? Pojemość akumulatora, która zmalała do 3000 mAh. To jednak nie musi oznaczać rezygnacji z imponującego na tle pozostałych urządzeń czasu pracy.

Przede wszystkim z powodu optymalizacji dokonanych przez Lenovo, ale również dzięki zupełnie nowemu modułowi powerbank o nazwie Moto TurboPower Pack. Wg. producenta wydłuży on czas pracy o jeden pełny dzień oraz pozwoli naładować smartfon do 50% w zaledwie 20 minut. Kolejne moduły to głośnik JBL SoundBoost 2, czyli nowe, lepiej wyglądające i rzekomo lepiej grające wcielenie wcześniejszego modelu.

Najciekawiej ze wszystkich modułów wypada bez wątpienia... gamepad. Smartfony już dawno wytrąciły z wielu rąk przenośne konsole, ale wielu użytkowników wciąż tęskni za fizycznymi klawiszami i analogiem. Moto GamePad powstał właśnie po to, by pozwolić na wygodniejszą, przyjemniejszą rozgrywkę w wielu tytułach, a dodatkowo wyposażono go w akumulator 1035 mAh.

Daty europejskiej/polskiej premiery, a także cen Moto Z2 Play oraz modułów jeszcze nie znamy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

LenovomodySmartfonylenovo moto