Ebook

Morderstwa, zaginięcia, spiski, tajemnice - nowy BookRage już czeka!

Marcin M. Drews
Morderstwa, zaginięcia, spiski, tajemnice - nowy BookRage już czeka!
3

Jeśli zaszczytny tytuł "królowej polskiego kryminału" oznacza, że ludzie będą czytać moje książki z przyjemnością, polecać je znajomym i oswajać dzięki nim swoje lęki, to tak – chcę panować na rynku literatury rozrywkowej! Nie zamierzam prędko abdykować - mówi Katarzyna Bonda w wywiadzie dla serwisu...

Jeśli zaszczytny tytuł "królowej polskiego kryminału" oznacza, że ludzie będą czytać moje książki z przyjemnością, polecać je znajomym i oswajać dzięki nim swoje lęki, to tak – chcę panować na rynku literatury rozrywkowej! Nie zamierzam prędko abdykować - mówi Katarzyna Bonda w wywiadzie dla serwisu plejada.pl. Trzy jej powieści znajdziecie w najnowszym pakiecie bookrage.org!

Serwis BookRage, oferujący pakiety książek w postaci elektronicznej w cenie określonej przez kupującego, startuje z kolejną akcją, w której podstawę stanowią książki dwojga świetnych, polskich pisarzy kryminałów: Katarzyny Bondy i Rafała Dębskiego, a także klasyczna powieść sensacyjna Johna Buchana.

W ramach pakietu możemy więc zakupić:

Katarzyna Bonda, "Sprawa Niny Frank". Pierwsza z serii powieści o policyjnym profilerze, Hubercie Meyerze (uprzednio wydana również jako "Dziewiąta runa"). Bohater, przyjeżdżając do Mielnika nad Bugiem w związku z prowadzonym przez siebie śledztwem, zaczyna odkrywać tajemnice gwiazdy polskich seriali - Niny Frank, a poznając jej sekrety, próbuje stworzyć profil jej mordercy. Wkrótce okazuje się, że niemal każdy z mieszkańców sielskiej miejscowości ma swoje własne "podziemne rzeki" i wszystko tylko pozornie jest takie idylliczne jak się z początku mogło wydawać.

Bonda bardzo sugestywnie opisuje prowincjonalny świat, jest on bardzo wciągający i prawdziwy. Dla mnie ma największy urok w całej książce. Wszechwiedząca postać kierownika posterunku, kreowanego trochę na szeryfa, małe problemy, zawiści, małomiasteczkowe niechęci, nadają powieści kolorytu. Sama sprawa Niny również zachęca do lektury. Dobre dialogi, spójna, mocna postać profilera dają solidną podstawę do ciekawej lektury. Powtarzam jednak, że dla mnie wygrywa tu portret prowincji, naprawdę żywo i plastycznie odmalowany. (źródło)

- Dlaczego tej książki nigdzie nie ma? Dlaczego w księgarniach się ją chowa? Dlaczego nie stoi na wystawach reklamując polskie kryminały? Dlaczego? - pyta użytkownik serwisu lubimyczytac.pl. - Tak książka jest rewelacyjna! Jest jednym z lepszych kryminałów jakie przyszło mi czytać, a gdy zauważyć, że produkcji jest krajowej, dodatkowe należą się fanfary.

Katarzyna Bonda, "Tylko martwi nie kłamią". Druga część cyklu powieści o Hubercie Meyerze - profilerze policyjnym, który tym razem musi rozwikłać zagadkę śmierci "Śmieciowego Barona", którego ciało zostało znalezione w jednej z katowickich kamienic. Wszystkie poszlaki wskazują na biznesowe porachunki, ale Hubert Meyer czuje, że śmierć może mieć związek z niewyjaśnioną sprawą sprzed siedemnastu lat.

Rafał Dębski, "Krzyże na rozstajach". Kontynuacja "Labiryntu von Brauna" i "Żelaznych kamieni" również dostępnych w tym pakiecie jako oferta "powyżej średniej". Major Jacek Bzowski, przełożony głównego bohatera Michała Wrońskiego, trafia do aresztu jako podejrzany o współpracę ze zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się fałszowaniem pieniędzy i innymi ciemnymi sprawkami. Michał ma swoje podejrzenia co do tego, kto za tym stoi. Trudno mu jednak cokolwiek udowodnić, szczególnie, że sam zaczyna mieć kłopoty...

Pakiet zawiera również klasykę z początku ubiegłego wieku.

John Buchan, "39 schodów" ("The 39 Steps"). Tytuł sfilmowany swego czasu przez samego Alfterda Hitchcocka jako "39 kroków", zarówno w oryginale jak i w nowym tłumaczeniu Marcelego Szpaka z posłowiem Wojciecha Orlińskiego. Znudzenie Richarda Hannaya londyńską socjetą mija, gdy gdy wplątuje się on w sieć spisków, intryg szpiegowskich i morderstw u progu pierwszej wojny światowej. Gdy w jego mieszkaniu zamordowany zostaje sąsiad, Richard, podejrzewany o morderstwo, ucieka ścigany przez policję i szpiegów do swej rodzinnej Szkocji, by sam rozwikłać zagadkę.

Ci, którzy zdecydują się zapłacić powyżej aktualnej średniej ceny pakietu, tradycyjnie już otrzymają dodatkowe pozycje w postaci:

Katarzyna Bonda, "Florystki". Hubert Meyer powraca i porzuca pracę w policji. Jednak gdy stary przyjaciel prosi go o pomoc, bohater nie umie odmówić. Postanawia pomóc w odnalezieniu zaginionej dziewięciolatki. Okazuje się, że sprawa ma związek z bestialskim zabójstwem sprzed lat.

Rafał Dębski, "Labirynt von Brauna" i "Żelazne kamienie". Pozycje te gościły już na łamach BookRage. Organizatorzy akcji postanowili jednak wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i przy okazji premiery w trzeciej powieści z serii o Michale Wrońskim, udostępnić ponownie dwie poprzednie części.

Katarzyna Bonda

- Święcie wierzę w ciągły rozwój pisarskiego warsztatu, gdyż tylko kiedy się jest doskonałym rzemieślnikiem, można bywać artystą - mówi Bonda, doskonale wpisując się w myśl przewodnią znakomitej książki Stephena Kinga "Jak pisać. Pamiętnik rzemieślnika". - Dlatego zanim zaczęłam pisać książki pracowałam jako dziennikarka - przez kilkanaście lat intensywnie pisałam dla najlepszych pism w Polsce. Kiedy porzuciłam media, odbyłam szereg warsztatów, które uczą opowiadać historie (bo tego należy się uczyć – Anglosasi o tym wiedzą, w Polsce dopiero rośnie świadomość, że creative writing to nie fanaberia dla nieutalentowanych, ale konieczność profesjonalisty). Skończyłam łódzką filmówkę (scenariopisarstwo), byłam na polskich i zagranicznych szkoleniach (m.in. Szkoła Wajdy, znalazłam się w finale Scripteast w Cannes, jestem laureatką konkursu Studia Munka i wielu innych).

Ma rację krytyk Robert Ostaszewski, piszący, że Katarzyna Bonda jest niesłusznie niedocenianą autorką kryminałów. Zatem doceńmy Bondę, bo jej książki naprawdę wyróżniają się na tle innych polskich kryminałów. (źródło)

Płacimy

Możliwości płatnicze, dostosowane są do potrzeb polskiego klienta. Serwis obsługuje zarówno płatności PayPal (w tym płatności kartami, także bez rejestracji konta PayPal) jak i e-przelewy za pośrednictwem systemu płatności DotPay.

- W serwisie jest także możliwość przeznaczenia części płaconych za książki pieniędzy na rzecz fundacji Nowoczesna Polska. Chcielibyśmy aby ludzie mieli możliwość zrobienia przy okazji dobrego uczynku, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Zdecydowaliśmy się na Fundację Nowoczesna Polska jako instytucję pożytku publicznego której cele są nam osobiście bliskie i którą sami z chęcią, przy okazji korzystania z tego typu serwisów, byśmy wspierali – mówi Tomasz Stachewicz, jeden z pomysłodawców serwisu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

ebookie-bookibookrage