Ciekawe strony

Nowy BookRage - smakowite kąski science fiction

Marcin M. Drews
Nowy BookRage - smakowite kąski science fiction
4

Jeśli jesteś bibliofilem, ale zastanawiasz się, czy kupno Kindle'a to opłacalna rzecz, odpowiem Ci tak - czytnik zwróci się momentalnie. I to nie dzięki pirackim kopiom książek z pewnego znanego gryzonia. Wystarczy regularny romans z akcją BookRage! A właśnie wczoraj ruszyła z kopyta kolejna edycja....

Jeśli jesteś bibliofilem, ale zastanawiasz się, czy kupno Kindle'a to opłacalna rzecz, odpowiem Ci tak - czytnik zwróci się momentalnie. I to nie dzięki pirackim kopiom książek z pewnego znanego gryzonia. Wystarczy regularny romans z akcją BookRage! A właśnie wczoraj ruszyła z kopyta kolejna edycja.

Przypomnijmy - serwis BookRage oferuje pakiety książek w postaci elektronicznej w cenie określonej przez kupującego. Właśnie wystartował z kolejną akcją, w ramach której dostępne są tytuły znakomitych polskich autorów science fiction. Przed Wami kawał soczystej klasyki!

Krzysztof Boruń, "Małe zielone ludziki". Powieść na pograniczu political i science fiction opowiada o dziwnych i niezwykłych wydarzeniach towarzyszących pojawieniu się na terenie jednego z afrykańskich państw "terytorium zakazanego". Czy jest to efekt działalności tajemniczej organizacji terrorystycznej, czy też pojawili się tam przybysze z kosmosu? – tego należy się dowiedzieć.

Marek Oramus, "Senni zwycięzcy". "Śpijcie, zwycięzcy" to formuła, jaką w tej kulturze żegna się umarłych. Oto praktyka XXV wieku: wielkie grupy ludzi przeznacza się na zatracenie tylko po to, by inni, stojący wyżej pod względem technologicznym, mogli nasycić się ich tragedią. Przedstawiona w powieści wizja zamkniętego, wielopiętrowo zmanipulowanego społeczeństwa odpowiada w wielu szczegółach polskiej rzeczywistości doby komunizmu. Książka, zaliczona do nurtu fantastyki socjologicznej, dziś odnosi się do pokrewnych zjawisk: podatności społeczeństwa na sterowanie przez władzę i kreowanie rzeczywistości przez telewizję. Chociaż przypomina pod tym względem słynny film "Truman Show", powstała od niego dwie dekady wcześniej.

Andrzej Zimniak, "Klatka pełna aniołów". Swego Enkela, włóczykija i zawadiakę, zalicza Andrzej Zimniak do rasy brudnych aniołów. Męski a zarazem niedojrzały, barwny pozer nigdy nie tracący poczucia misji, cnotliwy rozpustnik i awanturnik, lecz także filozof okazuje się bliskim krewnym bohaterów z mitologicznego panteonu. Jak Chandlerowski Marlowe i rycerze Okrągłego Stołu, jak Batman i Robin Hood. Lecz nawet na tak zacnym tle pozostaje Enkel postacią unikatową, został bowiem wybrany jako najgorszy i zarazem najlepszy. Poza tym posiadł SEKRET!

Pakiet zawiera również klasykę z początku ubiegłego wieku - "Trylogię księżycową" Jerzego Żuławskiego. Tak pisał o niej Stanisław Lem:

Zbudować cały olbrzymi świat z próżni i kamienia, z czerni i bieli, i prowadzić przez tę martwą pustynię ludzi zamkniętych w żelaznym wozie, ukazując ich wysiłki, ich walkę tak, by czytelnik czuł się naprawdę przeniesiony na Księżyc i do głowy nawet mu nie przyszło, jakie to niebezpieczeństwa monotonii, ubóstwa zagrażały zamierzonej akcji — było przedsięwzięciem bardzo ryzykownym. Oparcie twórczej wyobraźni na rzetelnych danych astronomicznych (do książki załączona była dokładna mapa wyprawy), kontynuowanie wypadków z realistyczną sumiennością i ścisłością logiczną — oto źródła pisarskiego sukcesu.

W pierwszej części trylogii, "Na srebrnym globie", kosmonauci wśród ciągłych niebezpieczeństw przedzierają się przez pozbawioną tlenu księżycową pustynię, by w końcu po drugiej stronie srebrnego globu odnaleźć rozległy obszar porośnięty roślinnością i nadający się do życia.

Część druga, zatytułowana "Zwycięzca", opisuje zmagania potomków ziemskich kosmonautów z rdzennymi mieszkańcami Księżyca, Szernami. Kiedy na Księżycu pojawia się ziemski kosmonauta, Marek, ludzie biorą go za Mesjasza Zwycięzcę, który poprowadzi ich do walki z Szernami. Marek, wykorzystując najnowsze zdobycze techniki, pomaga mieszkańcom Księżyca w walce z wrogiem.

Zwieńczeniem trylogii jest "Stara Ziemia", w której na ojczystą planetę po wielu stuleciach trafiają dwaj Księżyczanie. Tymczasem na Ziemi grupa intelektualistów pragnie przejąć władzę, wykorzystując niezadowolenie robotników, którymi gardzi. Istotną funkcję pełni w powieści cudowny wynalazek — przyrząd unicestwiający materię, skonstruowany przez genialnego naukowca Jacka.

Ci, którzy zdecydują się zapłacić powyżej aktualnej średniej ceny pakietu, otrzymają dodatkowo następujące pozycje.

Krzysztof Boruń "Jasnowidzenia inżyniera Szarka". Ostatnia powieść klasyka polskiej SF opisuje perypetie inżyniera Adama Szarka, który na skutek dziwnego wypadku w elektrowni nagle zaczyna doznawać tajemniczych wizji przyszłości. Czy stoją za tym duchy, kosmici, anioły, czy też inne zjawiska paranormalne?

Maciej Parowski, "Twarzą ku ziemi". Powieściowy debiut późniejszego redaktora naczelnego Nowej Fantastyki. Rozgrywająca się w XXI-wiecznej "elektronicznej dżungli" opowieść o wyniesieniu i upadku głównego bohatera daje obraz życia społeczeństwa sterowanego przez skorumpowaną elitę władzy. Książka jest skrzyżowaniem klasycznej science-fiction, antyutopii, przypowiastki moralnej i barwnej powieści sensacyjnej. Wydanie uzupełnione o potrójne posłowie, w którym autor patrzy na swoją książkę z perspektywy dziesięciu i dwudziestu lat, a także podsumowuje nurt socjologiczny w polskiej fantastyce naukowej w eseju "Kilkunastu Hamletów".

Możliwości płatnicze dostosowane są do potrzeb polskiego klienta. Serwis obsługuje zarówno płatności PayPal (w tym płatności kartami, także bez rejestracji konta PayPal) jak i e-przelewy za pośrednictwem systemu płatności DotPay.

W serwisie istnieje także możliwość przeznaczenia części płaconych za książki pieniędzy na rzecz fundacji Nowoczesna Polska. - Chcielibyśmy aby ludzie mieli możliwość zrobienia przy okazji dobrego uczynku, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Zdecydowaliśmy się na Fundację Nowoczesna Polska jako instytucję pożytku publicznego której cele są nam osobiście bliskie i którą sami z chęcią, przy okazji korzystania z tego typu serwisów, byśmy wspierali – mówi Tomasz Stachewicz, jeden z pomysłodawców serwisu.

Zapraszam na BookRage! Macie dwa tygodnie!

PS. Padły ostatnio zarzuty, że w pakietach trafiają się lektury, które dostępne są już od dawna legalnie za darmo. Po pierwsze, twórcy BookRage absolutnie tego faktu nie ukrywają. Po drugie, każda wydana przez nich pozycja przechodzi osobną redakcję i korektę, a często jest wzbogacana o materiały niedostępne w darmowych wersjach. Tak jest i tym razem:

Opieraliśmy się na wersji z Wolnych Lektur, a, poza tym usunęliśmy m. in. masę zbędnych naszym zdaniem przypisów (Wolne Lektury, nastawione na młodzież szkolną, dają przypisy przy każdym, nawet w pełni zrozumiałym archaizmie - i to przy każdym wystąpieniu np. "snadź" albo "jeno", co bywa dość irytujące - nasi czytelnicy są raczej bardziej wyrobieni niż przeciętny gimnazjalista).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu