Pytamy.pl

MojeGrosze.pl czyli zarządzanie naszymi finansami

GM
Grzegorz Marczak
40

Mojegrosze.pl to serwis umożliwiający nam zarządzanie naszymi pieniędzmi a co za tym idzie również oszczędzanie i analizowanie naszych poczynań finansowych. Przyznam, że brakowało mi takiego serwisu - wprawdzie kiedyś wpadłem przypadkiem na coś podobnego ale później zgubiłem adres i nie wiem czy...

Mojegrosze.pl to serwis umożliwiający nam zarządzanie naszymi pieniędzmi a co za tym idzie również oszczędzanie i analizowanie naszych poczynań finansowych.

Przyznam, że brakowało mi takiego serwisu - wprawdzie kiedyś wpadłem przypadkiem na coś podobnego ale później zgubiłem adres i nie wiem czy serwis jeszcze istnieje. Mojegrosze na pierwszy rzut oka sprawiają bardzo dobre wrażenie. Mamy ułatwioną rejestrację - czyli jeśli posiadamy konto w serwisie grono.net lub konto pocztowe od Google to cały proces rejestracji sprowadza się do zalogowania do serwisu przy użyciu danych z tych dwóch serwisów.Ważnym elementem przy zarządzaniu pieniędzmi przez tego typu systemy jest możliwość importowania danych, zaoszczędza nam ona dużo czasu który tracilibyśmy na żmudne wklepywanie setek transakcji. MojeGrosze jak na razie oferuje import z Pekao SA, Inteligo i Mbanku. Import możemy zrobić po wcześniejszym zapisaniu naszych transakcji bankowych do plików z rozszerzeniem .csv lub .txt.

W środku serwis wygląda na dobrze przemyślany, główne menu pozwala nam na założenie konta (może oczywiście ich być wiele), stworzenie kategorii dla transakcji, dodawanie transakcji (przychody, wydatki, pożyczki, transfer między kontami itp) oraz to co w tych serwisach jest najważniejsze czyli analizy. Wydaje się, że jak na początek funkcjonalność powinna pokryć podstawowe potrzeby osób chcących uporządkować swoje finanse.

Niestety nie miałem jeszcze możliwości przetestowania kluczowych funkcjonalności ale wierzę, że zrobili to autorzy wraz z grupą testerów.

Moim zdaniem jeśli autorom uda się zachować prostotę interfejsu (przy całej złożoności wewnętrznych mechanizmów) to serwis taki ma szansę na zainteresowanie szerszego grona internautów. Wprawdzie pojawiają się zaraz pytania o bezpieczeństwo danych, zaufanie itp. Dlatego uważam, że przed uruchomieniem tego typu serwisu należało zadbać o uzupełnienie takich informacji jak "o nas", "pomoc" czy "regulamin". Mimo iż są to dość żmudne formalności to jednak pozwalają one zbudować zaufanie do autorów serwisu, co w przypadku tego typu przedsięwzięcia jest moim zdaniem jednym z ważniejszych elementów sukcesu.

Z tego co wiem MojeGrosze nie będą cierpiały na brak konkurencji - wiem przynajmniej o dwóch serwisach z kategorii zarządzania finansami, które mają powstać. Wiemy też, że powstaje bankomierz.pl, które twórcą jest Artur Kurasiński - nie wiem tylko czy to ta sama kategoria.

Autorom MojeGroszę życzę oczywiście powodzenia i wielu tysięcy użytkowników.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

oszczędzanie