Gry

Te modelki i aktorki wcielały się w postać Lary Croft

Paweł Winiarski

Pierwszy komputer, Atari 65 XE, dostał pod choinkę...

6

Aktualnie przygotowywany jest nowy film o przygodach Lary Croft. W sieci właśnie pojawiła się informacja na temat aktorki, która wcieli się w panią archeolog znaną z serii popularnych gier - będzie to Alicia Vikander. Myślę, że to świetna okazja by przypomnieć Wam aktorki i modelki, które przez ostatnie lata „udawały” Larę w realnym świecie.

Alicia Vikander to młoda (1988 rok) Szwedka, która ma już na swoim koncie Oskara za rolę drugoplanową w „Dziewczynie z portretu” i jeśli spojrzeć na ostatnie dwie odsłony growej serii, Vikander naprawdę nieźle pasuje do roli Lary Croft. A z tym bywało przez te wszystkie lata różnie. Z drugiej strony porównajcie modele postaci w Tomb Raiderach - dziś bazują one na prawdziwych twarzach i ciałach, gdy seria debiutowała na rynku, był to po prostu zlepek trójwymiarowych obiektów.

Niestety na film będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Trafi on do kina dopiero 16 marca 2018 roku. 

Ale nie o nowym filmie chciałem Wam dziś napisać. Na pewno natknęliście się kiedyś na zdjęcia modelek lub aktorek, które oficjalnie wcielały się w rolę odważnej archeolog. Przypomnijmy sobie te mniej lub bardziej znane postacie.

Nathalie Cook była pierwszą prawdziwą Larą Croft, która pokazała się światu podczas targów European Computer Trade Show w 1996 roku. Dwudziestoletnia wtedy modelka szybko trafiła na okładki takich magazynów jak PC Zone i The Mirror.

Po Natalie, w rolę Lary wcieliła się Rhona Mitra. Dziewczyna była nie tylko modelką, ale również aktorką, więc dla wielu osób jawiła się jako główna kandydatka do filmowej roli, niestety nie pojawiła się w kinowej adaptacji Tomb Raidera, mogliście ją za to oglądać w filmie Underworld: Bunt lykanów.

W latach 1998-1999 w rolę Lary Croft wcielała się Nell McAndrew

by potem ustąpić miejsca młodej holenderce - Larze Weller. Modelka występująca w Maximie i FHM była również podróżniczką, nieźle pasowała więc do roli wirtualnej bohaterki.

W latach 2000-2002 pałeczkę przejęła młodziutka (17 lat) Lucy Clarkson choć trudno powiedzieć, by ktokolwiek kojarzył ją wtedy z tej roli. Dlaczego? W 2001 roku do kin trafił pierwszy film Tomb Raider, a w główną bohaterkę wcieliła się jedna z największych i najpopularniejszych wtedy aktorek Hollywood - Angelina Jolie. Mi filmy się podobały, choć oczekiwań nie miałem żadnych. Można to było oczywiście zrobić lepiej, Jolie nie była idealnym wyborem, ale gdyby nie ona, film nie cieszyłby się pewnie taką popularnością.

Angelina Jolie wcieliła się jednak w Larę tylko na kinowym ekranie, a przecież twórcy potrzebowali modelek do promocji kolejnych odsłon gry. Dlatego też bohaterkę Tomb Raidera w realnym świecie reprezentowały kolejne piękne kobiety.

Jill de Jong to modelka biorąca udział w kampaniach reklamowych Ralpha Laurena, Escade czy L’Oreal wcieliła się w rolę Lary Croft w roku 2002 r.

Następna w kolejce była Karima Adebibe, która zaliczyła niejedną imprezę grową (odwiedziła też w 2006 roku Warszawę), podobno twórcy Tomb Raidera zafundowali jej nawet szkolenia w SAS.

To najpopularniejsze modelki, które wzięły na siebie to niezwykle trudne zadanie. Lara Croft, przynajmniej w pierwszych odsłonach, była mocno przerysowana, szczególnie jeśli chodzi o kobiece wdzięki. Trudno więc dziwić się presji jaka towarzyszyła takiej roli. Oczywiście to wciąż była nisza, a internet nie funkcjonował jak teraz, jednak czytanie komentarzy na temat własnego biustu zapewne nie należało do najprzyjemniejszych. W rolę Lary Croft wcielały się również:

Alison Carroll

 

Lara Croft to oczywiście nie tylko modelki i aktorki, które miały „wyglądać” - nie można zapominać o kobietach, które podkładały głosy w grach - bez nich wirtualna postać nie miałaby charakteru. Za głos pani archeolog odpowiedzialne były Camilla Luddington, Keeley Hawe, Jonell Eliot, Judith Gibbins i Shelley Bond.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Tomb Raiderlara croft