Mobile

Mobilny pilot do komputera od ROCCAT udostępniony za darmo do testów

Grzegorz Ułan
Mobilny pilot do komputera od ROCCAT udostępniony za darmo do testów
16

Przyznam, że dość sceptycznie podszedłem do tego pomysłu, gdy trafiła do mnie ta wiadomość. Może zbyt tradycyjnie podchodzę do tych rzeczy, nigdy nie przekonał mnie pomysł sterowania telewizorem przez smartfona i być może z miejsca nabrałem dystansu i do tego projektu. Po zainstalowaniu jednak tego...

Przyznam, że dość sceptycznie podszedłem do tego pomysłu, gdy trafiła do mnie ta wiadomość. Może zbyt tradycyjnie podchodzę do tych rzeczy, nigdy nie przekonał mnie pomysł sterowania telewizorem przez smartfona i być może z miejsca nabrałem dystansu i do tego projektu. Po zainstalowaniu jednak tego programu dostrzegłem pewne udogodnienia z tym związane i przydatność w codziennym korzystaniu z komputera.

Jeśli często korzystacie z jakiś funkcji w systemie i jest ich znaczna ilość, nie wiem, powtarzanych działań, otwierania dużej liczby lokalizacji, programów czy w końcu, jeśli jesteście zapalonymi graczami, ROCCAT Power-Grid powinien Wam przypaść do gustu.

Na początek pobieramy oprogramowanie na komputer oraz aplikację mobilną. Dostępne są wersje na Androida i iOS. Po zainstalowaniu uruchamiamy najpierw desktopową wersję, następnie mobilną i zaznaczamy opcję skanowania w poszukiwaniu naszego komputera, oba urządzenia muszą być w tej samej sieci WiFi. Jeśli nie znalazło naszego komputera, wpisujemy ręcznie numer IP, znajduje się w zaznaczonym miejscu na zrzucie powyżej.

Po sparowaniu naszych urządzeń, na smartfonie w pierwszej zakładce mamy od razu dostęp do statystyk komputera, typu CPU, użycie procesora, pamięci, sieci internetowej jak i poszczególnych dysków. Te ostatnie są aktywnymi przyciskami, po kliknięciu otwiera się nam na desktopie Windows Explorer.

Dalej mamy zakładkę powiadomień z programów komputerowych (poczty email, Facebook, Twitter, Skype, RSS czy Teamspeak, które definiujemy w desktopowej wersji aplikacji). Następna zakładka to sterowanie dźwiękiem i odtwarzaczem multimedialnym, a ostatnia pozycja własne ustawienia, skróty czy polecenia, które definiujemy w programie, w zakładce Create.

Mamy tu już gotowe schematy podzielone na kategorie. Wystarczy wybrać odpowiednią pozycję i przenieść metodą przeciągnij i upuść do zakładki obok. Ponadto w sklepie udostępnione zostały do pobrania już gotowe makra do znanych gier i programów, z których po pobraniu możemy stworzyć nową zakładkę z funkcjami i poleceniami do ich sterowania.

Jak widać ROCCAT STUDIOS przemyślało i udostępniło ten projekt jako kompletne rozwiązanie, z którym każdy użytkownik komputera i smartfona powinien poradzić sobie bez najmniejszego problemu.

Strona firmowa ROCCAT STUDIOS.
Strona programu ROCCAT Power-Grid.
Sklep ROCCAT Power-Grid.
Aplikacja na Androida dostępna w Google Play.
Aplikacja na iOS dostępna w App Store.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Smartfon