Płatności i bankowość

Mobilne płatności zbliżeniowe HCE w IKO już dostępne!

Grzegorz Ułan
Mobilne płatności zbliżeniowe HCE w IKO już dostępne!
37

Jak obiecali, tak zrobili. Po udostępnieniu zupełnie nowej wersji IKO na początku listopada zeszłego roku, mamy kolejną i równie znaczącą nowość w tej aplikacji, a mianowicie opcja mobilnych płatności zbliżeniowych HCE (Host Card Emulation).

Aby móc korzystać z tej opcji należy posiadać smartfon z Androidem i obsługą NFC oraz kartę VISA (debetową lub kredytową) i wskazanie jej w aplikacji IKO, jako tę, z której będą pobierane środki przy płatnościach zbliżeniowych. Transakcje do 50 zł nie będą wymagały dodatkowych potwierdzeń, natomiast przy płatności powyżej 50 zł konieczne jest potwierdzenie transakcji zdefiniowanym w IKO numerem PIN. Nie będzie przy tym wymagany dostęp do internetu, co jest istotne w niektórych dużych sklepach, gdzie często zanika mi dostęp do sieci.

Posiadacze kart MasterCard muszą uzbroić się w cierpliwość, HCE zostanie im udostępnione w najbliższym czasie. Z kolejnych nowości, które czekają nas ze strony PKO Banku Polskiego to możliwość złożenia wniosku o konto poprzez aplikację, przelewy na numer telefonu do osób korzystających z BLIKA w innych bankach, a także logowanie do IKO dzięki wykorzystaniu Touch ID.

Na koniec wypada wspomnieć, że pionierem płatności w technologii HCE był Bank Pekao, po nim Getin Bank i Bank Zachodni WBK. Czekamy więc teraz na pozostałe banki.

Aplikację można pobrać lub zaktualizować w Google Play.

Aktualizacja

Jak informuje nas Czytelnik, płatności zbliżeniowe nie działają na zrotowanych urządzeniach. Nadmienię jednak, że początkowo sama aplikacja IKO, również nie była dostępna w takim przypadku, dopiero po jakimś czasie możliwe było korzystanie z niej na takich urządzeniach.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

płatności