Płatności i bankowość

Mobilne płatności zbliżeniowe HCE teraz również dla klientów Eurobanku

Grzegorz Ułan
Mobilne płatności zbliżeniowe HCE teraz również dla klientów Eurobanku
18

Można powiedzieć, że to już powoli staje się normą, bo kolejne banki zaczynają udostępniać tę wygodną formę płatności HCE (Host Card Emulation).

Przypomnijmy chronologicznie jak to wyglądało do tej pory - zaczął Bank Pekao pod koniec 2014 roku, a udoskonalił HCE całkiem niedawno. W ślad za nim poszedł Bank Zachodni WBK i Getin Bank, a ostatnio długo wyczekiwane przez klientów Banku PKO HCE zawitało do aplikacji IKO.

Od dziś również klienci Eurobanku mogą pobierać z Google Play zaktualizowaną aplikację mobilną, wzbogaconą o mobilne płatności HCE.

Usługa płatności mobilnych w technologii HCE, udostępniona klientom 9 lutego 2016 r., umożliwia szybkie i wygodne płacenie smartfonem z aplikacją eurobanku w sposób analogiczny do płatności kartą zbliżeniową Visa.

W celu dokonania transakcji wystarczy tylko przyłożyć odblokowany telefon do terminala płatniczego, a kwotę powyżej 50 złotych potwierdzić dodatkowo numerem PIN – jest on wprowadzany na terminalu płatniczym, a nie w aplikacji mobilnej. Co ważne, sama płatność nie wymaga logowania się do aplikacji mobilnej czy dostępu do Internetu – aby płacić telefonem, musi on posiadać funkcję komunikacji NFC oraz system Android w wersji minimum 4.4.

Podobnie jak w przypadku IKO, mamy tu obsługę kart VISA i podobną blokadę przy płatnościach powyżej 50 zł, kiedy to płatność musimy dodatkowo potwierdzać numerem PIN.

Przy okazji tej premiery, Eurobank przesłał nam infografikę prezentującą produkty i usługi zaprezentowane w ostatnim czasie. Zapraszam do zapoznania się z nią, jak i z filmikiem z instrukcją aktywacji HCE dla klientów Eurobanku, pozostałym pozostaje czekać, aż kolejne banki dołączą do tego grona.

Aktualna wersja eurobank mobile do pobrania lub zaktualizowania w Google Play.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu