Poradniki

Jak włączyć MMS w iPhone? Poradnik krok po kroku

Redakcja Antyweb
Jak włączyć MMS w iPhone? Poradnik krok po kroku
15

MMSy były niegdyś najpowszechniejszą metodą przesyłania multimediów. Dowiedz się jak uruchomić je na iPhone!

MMS w iPhone? Da się, ale musisz go aktywować!

W dobie powszechnych komunikatorów internetowych wysyłanie wiadomości MMS straciło na popularności. Nie zmienia to jednak faktu, że ta forma komunikacji dalej posiada całkiem sporą grupę użytkowników. Funkcja ta, w odróżnieniu od SMS często wymaga ręcznego uruchomienia w iPhonach. Zwłaszcza użytkownicy sprzętu od Apple, którzy na co dzień korzystają z iMessage, mogą nie wiedzieć jak wysyłać MMSy z iPhone. W sytuacji, gdy nie mamy dostępu do WiFi lub skorzystanie z komunikatora online nie jest możliwe, wysłanie MMS może być koniecznym rozwiązaniem

Co to jest MMS?

Usługa MMS została wprowadzona na rynek w 2002 roku i stała się natychmiastowym hitem ze względu na możliwość przesyłania plików multimedialnych oraz tekstu w jednej wiadomości. W przeciwieństwie do wszędobylskich wówczas SMSów (ograniczających użytkowników do przesyłania jedynie krótkiej wiadomości tekstowej), MMS umożliwił wysyłanie i odbieranie plików multimedialnych takich jak zdjęcia, wideo, dźwięk czy animacje.

Czas wielkiej popularności MMS przypada na późne lata dwutysięczne. Obecnie sięga sie po nie coraz rzadziej, a wszystko to za sprawą popularności internetowych komunikatorów, które oddają w ręce użytkowników dziesiątki opcji multimedialnych. Jednak w przypadku braku dostępu do stabilnego łącza internetowego, MMSy wciąż się przydają. By z nich skorzystać użytkownik musi mieć telefon komórkowy z obsługą MMS oraz aktywną usługę u operatora sieci komórkowej. Co istotne — wiadomość taka może być wysłana do jednego lub wielu odbiorców jednocześnie. Odbiorca otrzymuje powiadomienie o wiadomości, którą może otworzyć i wyświetlić bezpośrednio na swoim telefonie. W zależności od telefonu i usługi operatora sieci komórkowej, może mieć różne opcje dotyczące sposobu pobierania i jej wyświetlania.

Dawniej wysyłanie MMS wiązało się ze sporymi opłatami, jednak dziś operatorzy w większości oferują tę usługę za darmo. Jeśli czytasz ten poradnik to prawdopodobnie jesteś klientem jednego z czterech wiodących operatorów: T-Mobile, Play, Orange lub Plusa. Jeśli właśnie zmieniłeś operatora, lub to Twój pierwszy kontakt z iPhone to zapewne zastanawiasz się jak więc włączyć MMSy. Oto krótki poradnik.

Jak włączyć MMSy w iPhonie? Zacznij od ustawień

Na ekranie głównym swojego iPhone'a wejdź w Ustawienia (ikonka zębatego koła). Konieczne będzie uruchomienie danych pakietowych. Wybierz opcję Sieć komórkowa i upewnij się, że suwak przy opcji Dane sieci komórkowej jest przesunięty w prawo i odznaczony na zielono. Następnie odszukaj i kliknij Sieć komórkowa danych. Aby móc poprawnie wysyłać i odbierać MMSy na iPhonie, musisz wypełnić dostępne pola według poniższego schematu. Jeśli masz problem ze zlokalizowaniem ustawień MMS w iPhone, zerknij na poniższą grafikę.

Jak włączyć MMS w iPhone w sieci T-Mobile?

APN: mms
MMSC: http://mms/servlets/mms
PROXY MMS: 13.158.194.226
Maks. wielkość MMS: 614440

Jak włączyć MMS w iPhone w sieci Play?

APN: mms
MMSC: http://mmsc.play.pl/mms/wapenc
PROXY MMS: brak
Maks. wielkość MMS: 307200

Jak włączyć MMS w iPhone w sieci Orange?

APN: mms
MMSC: http://mms.orange.pl
PROXY MMS: 192.168.6.104
Maks. wielkość MMS: 614440

Jak włączyć MMS w iPhone w sieci Plus?

APN: mms
Użytkownik: pozostawiamy puste
Hasło: pozostawiamy puste
MMSC: http://mms.plusgsm.pl:8002
Proxy: 212.2.96.16:8080
Maks. wielkość MMS: 307200
URL UA PROF MMS: pozostaje puste

Na koniec wróć do menu głównego ustawień i znajdź opcje Wiadomości. Upewnij się, że Wiadomości MMS są odznaczone na zielono. Jeśli nie, przesuń suwak w prawo. Jeśli po wykonaniu powyższych czynności wysyłanie i odbieranie MMS na iPhonie dalej będzie nieaktywne, spróbuj wyłączyć telefon i uruchomić go ponownie. Czasem takie działanie konieczne jest do poprawnej konfiguracji. Jaki widać włączenie MMSów w iPhonie to w gruncie rzeczy dość prosta sprawa. W przypadku, gdy żadna z powyższych opcji nie okaże się skuteczna, koniecznie skontaktuj się z operatorem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu