Technologie

Unboxing przypomina jak bogate były pudełka z iPhone'ami kilkanaście lat temu

Kamil Świtalski
Unboxing przypomina jak bogate były pudełka z iPhone'ami kilkanaście lat temu
9

Marques Brownlee, to popularny YouTuber którego większość z was kojarzy głównie jako MKBHD. Przez lata przeprowadził on już u siebie setki najrozmaitszych unboxingów. Jak wiadomo — autor lubuje się w sprzęcie Apple i takowego nigdy u niego nie brakuje. Tym razem jednak wsiadł on do (bardzo kosztownego) wehikułu czasu i na swoim kanale rozpakował... pierwszego iPhone'a.

Pierwszy iPhone w całej okazałości

Jak wiadomo — zakup pierwszego iPhone'a w 2023 roku to rzecz dość kosztowna. Zakup sprzętu w dobrym stanie dodatkowo podnosi poprzeczkę cenową. A zakup oryginalnie zapakowanego, nowego, egzemplarza to już zupełnie inna liga cenowa. W lutym wspominałem, że takowy na aukcji internetowej sprzedany został za ponad 60 tys. dolarów. MKBHD udało się jego egzemplarz nabyć nieco taniej — ale to również nie są kwoty, na które stać zwykłego Kowalskiego... czy nawet Smitha. YouTuber w swoim materiale prezentuje unboxing kilkunastoletniego smartfona, który udało mu się upolować na aukcji za 40320 dolarów. Zobaczcie sami:

W filmie Marques opowiada o tym, że znalezienie pierwszego iPhone'a w takim stanie nie jest łatwym zadaniem... i chyba trudno się dziwić. Owszem, smartfony Apple były zaczątkiem wielkiej rewolucji, ale pierwszy iPhone nie sprzedawał się tak spektakularnie, jak jego następcy. Tym samym potencjalnych egzemplarzy do zakupu jest znacznie mniej. A kiedy mowa o tych, które z rozmaitych powodów wciąż są zapakowane — sytuacja robi się jeszcze bardziej skomplikowana. Bo nawet jeśli już je znajdziemy, to... no właśnie, trzeba za nie słono zapłacić. To nie są ani antyki, ani rzeczy "jedyne w swoim rodzaju". To sprzęty produkowane na masową skalę, ale haczyk polega na tym, że mają one charakter użytkowy — stąd w folii ostało się ich niewiele. Gdyby świat wiedział jak to się potoczy i ile będzie warte w 2023, prawdopodobnie wielu z nas skusiłoby się na kilka egzemplarzy które czekałyby na lepsze czasy. Ale wtedy TAK DOBRE czasy na sprzedaż pewnie nigdy by nie nadeszły ;).

Co w unboxingu?

Marques dokładnie przeanalizował opakowanie i zawartość, pokazując każdy element. W filmie opowiada o szczegółach, takich jak naklejka "Lucky You", którą zobaczył na opakowaniu i próbował zbadać jej pochodzenie. Dzięki pomocy producenta udało mu się dowiedzieć, że była to naklejka, która była wykorzystywana przez niektóre sklepy detaliczne Apple w 2007 roku, czasem w okolicach zakupów upominkowych.

Unboxing pierwszego iPhone'a to bez wątpienia nie jest materiał, który stali widzowie MKBHD spodziewali się doświadczyć w 2023 na jego kanale. A jednak mają taką okazję i myślę, że... jak zresztą wszystkie profesjonalnie zrealizowane przez twórcę wideo — będą zachwyceni. No i nie ukrywam, miło tak popatrzeć na ten niepozorny gadżet który (pośrednio, ale jednak) wywrócił świat do góry nogami po latach.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu