Smartfony

Najważniejszy dzień 2018 roku dla fanów Xiaomi? Już w następnym tygodniu

7

Xiaomi Mi 8 to chyba najbardziej oczekiwana prezentacja flagowca w tym roku. Tak, tym razem producent "przeskoczy" jeden numerek i od razu zaatakuje rynek z nową nazwą. Premiera ma odbyć się wkrótce wraz z nowym MIUI 10.

Wielki dzień

Data 31 maja została już potwierdzona przez CEO, Lei Jun, a co więcej poinformował on o tym, że właśnie wtedy też poznamy ich najnowszy topowy telefon. Trzeba przyznać, że na niego czeka mnóstwo osób. W końcu mówimy tu o potencjalnej najbardziej atrakcyjnym cenowo urządzeniu z najwyższej półki, który wyróżni się znakomitym stosunkiem ceny do możliwości. Po droższym OnePlus 6, rynek oczekuje czegoś tańszego.

Zacznijmy jednak od samego MIUI 10. W zeszłym roku, przy okazji prezentacji MIUI 9, podkreślano przede wszystkim szybkość działania oraz specjalne narzędzia, zapobiegające spowolnieniom. Z perspektywy czasu można uznać, że udało się spełnić te obietnice. Teraz będziemy mieć do czynienia z dalszym przyspieszaniem. Warto jednak dodać, że to oprogramowanie nie pojawi się na telefonach, które działają wciąż pod kontrolą Androida 5.0 Lollipop. Więcej informacji na jego temat poznamy dopiero na samej konferencji.

Dopracowany Xiaomi Mi 8

Naturalnie pierwszym smartfonem z preinstalowanym MIUI 10 będzie Xiaomi Mi 8, który to będzie nowością na ósme urodziny firmy. Co ciekawsze, ma pojawić się w nim zaawansowany system do rozpoznawania twarzy. W końcu ktoś zamierza faktycznie rywalizować z Apple w tej kwestii i przygotował zaawansowany system. Już nie mogę doczekać się pierwszych testów ich rozwiązania.

Naturalnie telefon będzie miał ekran z wcięciem. Wyświetlacz zostanie wykonany w technologii OLED i będzie miał rozdzielczość Full HD+. Nie zabraknie także Snapdragona 845, 6 lub 8 GB RAM czy podwójnego aparatu głównego 12 + 20 Mpix, choć wciąż pojawiają się jeszcze doniesienia o duecie 16 Mpix.

Odnośnie nazwy wciąż nie możemy mieć pewności. Być może poznamy zarówno Mi 7, jak i Mi 8, albo też zadebiutuje specjalna wersja Mi 8 Anniversary Edition. Prawdę poznamy dopiero na konferencji.

źródło: Weibo

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: