Polska

Oficjalnie: Ministerstwo Cyfryzacji powraca. Wiemy, kiedy zacznie funkcjonować

Kacper Cembrowski
Oficjalnie: Ministerstwo Cyfryzacji powraca. Wiemy, kiedy zacznie funkcjonować
1

Po blisko trzech latach nieobecności powraca Ministerstwo Cyfryzacji. Kiedy zacznie funkcjonować i co o nim wiemy?

Oficjalnie: Ministerstwo Cyfryzacji powraca

Janusz Cieszyński, który był sekretarzem stanu w KPRM, pełnomocnikiem rządu do spraw cyberbezpieczeństwa, wiceministrem zdrowia odpowiedzialnym za informatyzację sektora zdrowia oraz wiceprzewodniczącym Rady ds. Cyfryzacji, poinformował dziś na swoim koncie na Twitterze, że premier Mateusz Morawiecki podpisał rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 20 kwietnia tego roku w sprawie utworzenia Ministerstwa Cyfryzacji, które przestało funkcjonować blisko trzy lata temu.

Polecamy na Geekweek: Mały reaktor SMR. Jak działa i czym różni się od elektrowni jądrowej?

Kiedy Ministerstwo Cyfryzacji zacznie funkcjonować?

Z udostępnionego na Twitterze dokumentu możemy się również dowiedzieć, że pracownicy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów obsługujący dotychczas sprawy działu informatyzacja zostaną włączeni do MC. Otrzymaliśmy również informację, że nowe przepisy wejdą w życie już 1 maja 2023 roku. Na stronie PAP możemy znaleźć informację:

Utworzenie Ministerstwa Cyfryzacji, wraz z przeniesieniem pracowników obsługujących sprawy działu informatyzacja z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, jest związane z powierzeniem przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej urzędu Ministra Cyfryzacji odrębnie od urzędu Prezesa Rady Ministrów.

Jak oceniacie powrót Ministerstwa Cyfryzacji? Z odpowiedzi na Twitterze możemy zobaczyć, że ludzie reagują na tę informację bardzo różnie — niektórzy uważają to za dobre posunięcie, inni zaś twierdzą, że przywrócenie Ministerstwa, które niedawno zostało zlikwidowane ze względu na oszczędności, nie jest najlepszą decyzją.

Źródło: PAP, Janusz Cieszyński (Twitter)

Grafika wyróżniająca: Mateusz Grochocki/East News Warszawa, 12.10.2018. Ministerstwo Cyfryzacji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news