E-commerce

Mieszkańcy Warszawy już od dziś mogą zamawiać i odbierać zakupy spożywcze w Coolomatach

GU
Grzegorz Ułan
8

Muszę przyznać, że na stacji benzynowej nie brałem jeszcze udziału w spotkaniu prasowym, ale tak niecodzienne warunki nie były przypadkowe. Bo to właśnie na stacjach Statoilu, Alma wraz firmą Coolomat postawili pierwsze Coolomaty, gdzie będziemy mogli odbierać zakupy spożywcze zamówione w sklepie in...

Muszę przyznać, że na stacji benzynowej nie brałem jeszcze udziału w spotkaniu prasowym, ale tak niecodzienne warunki nie były przypadkowe. Bo to właśnie na stacjach Statoilu, Alma wraz firmą Coolomat postawili pierwsze Coolomaty, gdzie będziemy mogli odbierać zakupy spożywcze zamówione w sklepie internetowym alma24.pl. O planach ich wdrożenia pisaliśmy już Wam na początku listopada, teraz poznaliśmy trochę więcej szczegółów.

Jak zapewniali przedstawiciele Almy i Coolomatu to pierwsze tego typu przedsięwzięcie, nie tylko w Polsce, ale i w Europie. To, co wyróżnia ich rozwiązanie, to podział maszyn na trzy moduły. Będzie część chłodząca, mrożąca (do -20 stopni) oraz sucha, dzięki czemu możemy zamawiać praktycznie cały asortyment, jaki oferuje sklep.

IMG_20151126_132030

Jak to działa? Wystarczy zamówić wybrany towar na stronie, zapłacić online i wybrać sposób odbioru w jednym z pięciu Coolomatów w Warszawie.

alma24.pl_mapa_kliknij_odbierz

Po zamówieniu i opłaceniu zakupów, otrzymamy SMS-em kod do wpisania w maszynie oraz link do kodu QR, jeśli nie chcemy wpisywać możemy po prostu przyłożyć telefon z kodem do zeskanowania i nasze pojemniki z towarem zostaną otwarte.

IMG_20151126_132016

Jak z czasem dostawy? Możemy ustawić odbiór towaru począwszy od 4 godzin po złożeniu zamówienia, jeśli nie zdążymy, jest możliwość przedłużenia czasu odbioru o kolejne 3 godziny. Generalnie doba będzie podzielona na godziny nocne, czyli jak złożymy zamówienie wieczorem, możemy je odebrać do rana, a dzień podzielony został właśnie na tryby 3-godzinne. Można też oczywiście zamawiać z wyprzedzeniem kilkudniowym na konkretny dzień i godzinę. Co do opłat, od 50 zł wartości zamówienia taki odbiór będzie bezpłatny, poniżej tej kwoty musimy liczyć się z kosztem 10 zł.

IMG_20151126_131944

Jeśli pomysł się przyjmie i spotka się z zainteresowaniem klientów, Alma zwiększy liczbę Coolomatów w Warszawie, ale i planowane są również w innych miastach w Polsce. Czy się przyjmie? Wydaje mi się, że to dobre rozwiązanie dla osób, które robią mniejsze zakupy codziennie lub co dwa dni. W ten sposób zamówią je w czasie pracy, by wracając odebrać je w dogodnym punkcie. Przy większych zakupach na kilka dni, chyba nadal wygodniej będzie zamówić je kurierem.

V3_big_1

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu