Microsoft

Microsoft zaprasza na wydarzenie związane z Windows - 30 września

Jakub Szczęsny
Microsoft zaprasza na wydarzenie związane z Windows - 30 września
15

Jak wspominaliśmy wcześniej w nieoficjalnych informacjach, Microsoft planuje wydarzenie 30 września, którego punktem centralnym ma być nowy system Windows. W dniu dzisiejszym rozpoczęło się wysyłanie maili z zaproszeniami do mediów - na konferencji wystąpią na pewno Joe Belfiore i Terry Myerson. Oni...

Jak wspominaliśmy wcześniej w nieoficjalnych informacjach, Microsoft planuje wydarzenie 30 września, którego punktem centralnym ma być nowy system Windows. W dniu dzisiejszym rozpoczęło się wysyłanie maili z zaproszeniami do mediów - na konferencji wystąpią na pewno Joe Belfiore i Terry Myerson. Oni nakreślą nowe kierunki rozwoju Windows, o których już co nieco wiemy.

Threshold to projekt kluczowy dla Microsoftu. Po niezbyt udanym Windows 8, Microsoft zapewne wypełni internetowe proroctwo, które wieści, iż co drugi system operacyjny z Redmond jest "używalny". To oczywiście wierutna bzdura, natomiast nie można oprzeć się wrażeniu, że od długich lat tak właśnie to funkcjonuje. Przenosząc się wstecz, widać tendencję do gloryfikowania wręcz systemów następujących po źle przyjętych wersjach okienek. Te natomiast, które następują po tych "udanych", są najczęściej obiektem drwin i nie osiągają oszałamiającego sukcesu.

Można by powiedzieć, że o Threshold wiemy już praktycznie wszystko. Za tą nazwą nie kryje się tylko jeden system operacyjny, ale i cała filozofia Microsoftu, która ma na celu ujednolicenie najważniejszych punktów ekosystemu. Windows odtąd będzie jeden dla każdego urządzenia - choć jest to swego rodzaju poważne uproszczenie. Nie możemy bowiem spodziewać się jednego i dokładnie tego samego systemu operacyjnego dla telefonu, tabletu, laptopa, czy konsoli. Wspólne oczywiście będzie SDK, ale reszta już niekoniecznie.

Wraz z zaprezentowaniem Windows Threshold w San Francisco, oczekuje się, że zostanie udostępniona wersja deweloperska nowego systemu operacyjnego - na co chyba czekamy wszyscy, bowiem na więcej opinii o Windows 9 trzeba będzie poczekać właśnie do momentu, gdy zagości on na urządzeniach dziennikarzy, którzy wnikliwie sprawdzą walory użytkowe kolejnej wersji okienek. Także i my wtedy przyjrzymy się Thresholdowi.

Grafika: 1, 2

Źródło: TheVerge

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu