Microsoft

Cortana dla Windows 9 na zrzutach ekranu

Konrad Kozłowski
Cortana dla Windows 9 na zrzutach ekranu
15

Wcześniejsze przecieki sugerowały pojawienie się Cortany - asystenta głosowego obecnego już w Windows Phone - w najnowszej odsłonie systemu Windows. Dziś już możemy być pewni, że Cortana będzie jedną z najważniejszych nowości w Windows 9, a na zrzutach ekranu możemy obejrzeć jej wczesną wersję. D...

Wcześniejsze przecieki sugerowały pojawienie się Cortany - asystenta głosowego obecnego już w Windows Phone - w najnowszej odsłonie systemu Windows. Dziś już możemy być pewni, że Cortana będzie jedną z najważniejszych nowości w Windows 9, a na zrzutach ekranu możemy obejrzeć jej wczesną wersję.

Dzięki niemieckiemu WinFuture.de wiemy już jak będzie wyglądać nowe Menu Start, wirtualne pulpity oraz centrum powiadomień. To co jednak najbardziej mnie intrygowało zostało zaprezentowane w Sieci dopiero dziś. Asystent głosowy Cortana to główny bohater najnowszych przecieków i jak można byłoby się domyślać wiele funkcji z telefonów zawita na komputery i tablety.

To czego jesteśmy pewni to funkcja przypomnień, do których możemy załączyć lokalizację, czas oraz konkretne osoby. Jak jednak widzimy interfejs Cortany jest na wczesnym, albo nawet bardzo wczesnym etapie rozwoju. Pamiętacie jeszcze skrót z lupą na pasku zadań, o którym wspominaliśmy przy okazji nowego Menu Start? Najprawdopodobniej właśnie Cortana zostanie z nim zintegrowana.

Nie ma jednak mowy o pełni możliwości asystenta w tak wczesnej fazie rozwoju systemu. Już pod koniec września lub na początku października jedna z testowych wersji systemu ma zostać udostępniona deweloperom i być może wtedy możliwe będzie przetestowanie nie tylko Cortany, ale także wielu innych nowości w Windows 9. Niedawno dowiedzieliśmy się o polskiej wersji Cortany zmierzającej na Windows Phone. Czy Cortana przemówi do nas po polsku już w dniu premiery Windows 9?

Więcej screenów znajdziecie na WinFuture.de.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu