Moje przemyślenia

Microsoft wypuścił pierwszą aplikację na iPada!

Grzegorz Marczak
Microsoft wypuścił pierwszą aplikację na iPada!
5

Microsoft wreszcie wypuścił swoją pierwszą aplikację na iPada. Długo to trwało ale ostatecznie na tablecie Apple pojawił się Bing!. I mam szczerą nadzieję, że nie jest to ostatnia aplikacja z stajni Microsoftu. Mimo iż obie firmy są zdecydowanym konkurentami jeśli chodzi o różne kategorie produktów...

Microsoft wreszcie wypuścił swoją pierwszą aplikację na iPada. Długo to trwało ale ostatecznie na tablecie Apple pojawił się Bing!. I mam szczerą nadzieję, że nie jest to ostatnia aplikacja z stajni Microsoftu. Mimo iż obie firmy są zdecydowanym konkurentami jeśli chodzi o różne kategorie produktów i usług to nie widzę jednak powodu dla którego MS miałby nie wykorzystywać potencjału iPada i iOS.

Dotarcie do zaawansowanej technologicznie grupy użytkowników, fanów technologii i pokazanie im, że umie się zrobić sprawnie działający i dobry funkcjonalnie produkt będzie zawsze postrzegane pozytywnie. Dlatego tez mam nadzieję, że na Bingu, MS nie skończy i wkrótce pojawią się też inne rozwiązania wspierające produkty Microsoftu.


Jeśli zaś chodzi o samego Binga na iPada to widać, że zbiera on bardzo pozytywne opinie wśród użytkowników. Microsoft postarał się zapewnić jak największy komfort pracy przekładając dużą część z onlinowego Binga do aplikacji (geolokalizacja, informacje o korkach, pogoda, mapy itp). Niestety jako użytkownicy z Polski większości dostępnych funkcji i gadżetów nie wykorzystam, no ale jak wiemy nie jesteśmy wysoko na liście priorytetów wśród dużych firm IT i trzeba się z tym pogodzić.

Osobiście nie testowałem jeszcze Binga na iPadzie ale z pewnością to zrobię ponieważ wygląda on "bardzo apetycznie".

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MicrosoftBingiPad