Moje przemyślenia

Domena my.pl za 123k PLN i cena minimalna nie została osiągnięta?

Grzegorz Marczak
Domena my.pl za 123k PLN i cena minimalna nie została osiągnięta?
23

Domena my.pl faktycznie może się podobać i być atrakcyjną nazwą dla wielu rodzajów działalności w internecie począwszy od serwisów społecznościowych poprzez serwisy randkowe a kończąc na sklepie internetowym. Pytanie jednak ile można zapłacić za dobrą domenę i czy w perspektywie czasu kosz ten zwrac...

Domena my.pl faktycznie może się podobać i być atrakcyjną nazwą dla wielu rodzajów działalności w internecie począwszy od serwisów społecznościowych poprzez serwisy randkowe a kończąc na sklepie internetowym. Pytanie jednak ile można zapłacić za dobrą domenę i czy w perspektywie czasu kosz ten zwraca nam się poprzez oszczędności na marketingu?

Tutaj oczywistej jednoznacznej odpowiedzi chyba nie ma - choć osobiście nie zapłaciłbym za domenę więcej niż 10 tysięcy, ale zdaje sobie sprawę, że jest to perspektywa prywatnej osoby nie dużego kombajnu internetowego czy dużej firmy telekomunikacyjnej.

Piszę o tym ponieważ na Allegro wisi jeszcze niedawno zakończona aukcja domeny my.pl, ostatni licytujący podbił kwotę do ponad 123 tysięcy ale mimo to aukcja została zakończona z informacją o nie osiągnięciu ceny minimalnej. Od razu zaznaczę, że nie wiem czy aukcja ta nie była jedną wielką promocją sklepu a głosujący podstawieni. Choć oprócz kwoty 123 tysiące pojawiła się także suma 70 tysięcy złotych - i to podbicie wygląda na dość autentyczne.

Ciekawy jestem opinii rasowych domeniarzy czy faktycznie taka domena warta jest ponad 120 tysięcy złotych i czy w Polsce oprócz nielicznych przypadków łatwo jest znaleźć na taką nazwę klienta? Pamiętam, że kiedy byłem na aukcji domen to nazwa lekarze.pl poszła za 100 tysięcy PLN (kupił ją zagraniczny inwestor) i nie bardzo było widać chętnych na podbijanie tej kwoty.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

domeny