Mobile

Microsoft wyciągnął wnioski i tym razem idzie na całość. Trzeba przyznać, że coś z tego może być

Dawid Pacholczyk
Microsoft wyciągnął wnioski i tym razem idzie na całość. Trzeba przyznać, że coś z tego może być
16

Microsoft pokazuje, że umie wyciągać wnioski z dawnych błędów. Jego obecna strategia, poszukiwanie odpowiednich ludzi mogą sprawić, że jego najnowsze pomysły naprawdę mogą namieszać na rynku.

Telefony z serii Lumia od zawsze i na zawsze będą miały specjalne, bardzo wygodne, miejsce w moim gadżeciarskim sercu. Były to naprawdę świetne urządzenia z systemem, który miał potencjał ostro namieszać na rynku. Niestety zbyt późne i zbyt słabe wejście w świat smartfonów cały ten potencjał roztrwoniło.

Następnie Microsoft postanowił zaatakować drugi raz. Przegrupował siły i wrócił do tego na czym naprawdę dobrze się zna, czyli oprogramowania. Zamiast wymyślać koło na nowo przygotował zestaw świetnych aplikacji na istniejące już platformy. Wiele z nich jak Microsoft Launcher czy OneNote są lubiane i cenione. No i nie zapominajmy o stale poprawiającej się integracji między Androidem, a Windowsem.

Obecnie jesteśmy świadkami kolejnego ataku, ponownie z wykorzystaniem własnego urządzenia. Jednak tym razem Microsoft zdaje się wyciągać nauczkę z dawnych błędów i zamiast tworzyć własną platformę, wykorzysta Androida. Dodatkowo nie ma zamiaru wchodzić na stabilny i zastały do bólu segment znanych nam dobrze tradycyjnych smartfonów. O nie, on ma zamiar stworzyć swoją wersję składanego telefonu wykorzystując koncepcję, która moim zdaniem ma największe szanse na szybkie zakotwiczenie się w kieszeniach klientów.

Microsoft idzie na całość

Jednym z największych problemów Lumii i mobilnego Windowsa był brak aplikacji. Użytkownicy nie przychodzili, bo nie było aplikacji, programiści nie tworzyli aplikacji, bo nie było użytkowników. Błędne koło. To kolejna rzecz, z której Microsoft wyciągnął wnioski i postanawia to zmienić. Jak widać, nie chcą niczego zostawić przypadkowi.

Microsoft szuka doświadczonego programisty aplikacji na Androida do tworzenia innowacyjnych rozwiązań na urządzenie Surface Duo. Zakres obowiązków jest bardzo szeroki, a poszukiwana osoba musi wykazać się sporymi kwalifikacjami. Ewidentnie szukają kogoś kto rozpocznie tą ciekawą przygodę.

Jaki jest tego cel?

Pokazanie możliwości Surface Duo

Urządzenie jakim jest Surface Duo to dość specyficzny telefon, zresztą jak każdy składak. Mamy tu do czynienia z dwoma telefonami składanymi niczym notes. Daje to wiele możliwości zmiany znanych nam schematów pracy, a to wymaga naprawdę wielu argumentów, aby przekonać do tego ludzi. Poszukiwana przez giganta z Redmond osoba będzie odpowiadać za tworzenie nowych, innowacyjnych aplikacji na Androida, które będą miały zaprezentować możliwości i korzyści płynące z posiadania Surface Duo.

Moją szczególną uwagę przykuł jeden z punktów z zakresu odpowiedzialności

Czynny udział w tworzeniu planu rozwoju aplikacji w oparciu o nowe trendy w świecie mobilnym, technologie i kierunki rozwoju ekosystemu Android

A bez marketingowo-ofertowego bełkotu? Cała inicjatywa od początku planowana jest jako długofalowy szereg działań. Jakość aplikacji dostarczanych na Surface Duo będzie się poprawiała z czasem bazując na zbieranym feedbacku i zdobytym doświadczeniu.

Oczywiście jest za wcześnie na przedwczesną ekscytację, chociaż biorąc pod uwagę ten artykuł, ciężko mi to mówić :) Jednak bez wątpienia w działaniach Microsoftu widać logikę i konsekwencję, a także pewność siebie. Nie ma tu miejsca na półśrodki. Jednak na efekty przyjdzie nam trochę poczekać.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu