Mobile

Pixel Gun 3D - wszystko, co powinieneś wiedzieć o grze

Paweł Winiarski
Pixel Gun 3D - wszystko, co powinieneś wiedzieć o grze
0

Popularność Minecraft jest ogromna. Dlatego wiele firm postanowiło z niej skorzystać, by stworzyć produkcje w podobnym stylu, podczepić się pod zafascynowanie graczy wirtualnymi klockami i też mieć coś z tego słodkiego tortu. Jedną z takich gier jest Pixel Gun 3D.

Pixel Gun 3D - najważniejsze informacje o grze

Pixel Gun 3D została wypuszczona na urządzenia mobilne 2 maja 2013 roku. To wieloosobowa, darmowa strzelanka z widokiem z oczu bohatera dostępna na smartfony i tablety z systemami operacyjnymi Android, iOS oraz zapomniany już Windows Mobile.

Zadaniem gracza jest likwidowanie hord przeciwników i zwiedzanie kolejnych światów. Dostępny jest fabularny tryb kampanii, w którym poza zaliczaniem ustalonych przez twórców misji, możemy się zapoznać z prostą opowieścią przestawioną na kartach komiksu.

W trybie Survival robimy praktycznie to samo, jednak kluczem do sukcesu jest wykręcenie jak najlepszego wyniku przy wciąż malejącym zdrowiu i kończącej się amunicji.

Najpopularniejszymi trybami są jednak współpraca i klasyczny Deathmatch, czyli walki każdy na każdego. W pierwszym z nich natomiast dobieramy sobie kompanów do pomocy i wraz z nimi zaliczamy kolejne fale przeciwników.

Z czasem zostały również dodane kolejne tryby - Deadly Games, Flag Capture, Point Capture oraz Duel.

Kierowany przez gracza bohater zdobywa kolejne poziomy doświadczenia. Gra jest darmo, jednak producent zarabia na mikrotransakcjach - gracze dokupują w ten sposób dodatki. A jest ich sporo, choćby cała gama kolorowych skórek oraz edytor skórek.

Pixel Gun 3D - jakie platformy wspiera

Zasadniczo Pixel Gun 3D został wypuszczony na platformy mobilne - 3 systemy: Android, iOS oraz Windows Mobile. Grę znajdziecie pod poniższymi linkami:

Biorąc jednak pod uwagę jej popularność oraz dość kontrowersyjne i nie do końca wygodne sterowanie ekranem dotykowym w grach FPS - znaleziono sposób, by grać również na komputerach PC oraz Mac. Oficjalnie gra nie pojawiła się na komputerach, jednak znaleziono na to sposób - nieoficjalny. Można ją uruchomić korzystają z emulatora systemu Android, który pozwala włączać gry i programy na innych urządzeniach, w tym właśnie komputerach.

Pixel Gun 3D na PC

Pixel Gun 3D nie został wydany na komputery PC. Nie oznacza to jednak, że nie można w niego tam zagrać - trzeba po prostu skorzystać z emulatora. Tych jest w sieci przynajmniej kilka, ja pokażę Wam jeden z nich.

Aby zagrać w Pixel Gun 3D na komputerze można skorzystać z emulatora memuplay, który znajdziecie pod linkiem www.memuplay.com. Po pobraniu oraz instalacji programu warto rzucić okiem na ekran informacyjny podczas pierwszego uruchomienia - podpowie Wam on o podstawowych funkcjach i sposobie nawigacji po aplikacji (choćby jak i gdzie przypisać przyciski funkcjom z ekranu dotykowego smartfona). Z poziomu emulatora należy następnie wejść do Sklepu Play i zalogować się swoim kontem Google. Z poziomu sklepu należy znaleźć Pixel Gun 3D i zainstalować, a następnie uruchomić. Kolejnym krokiem jest zmapowanie przycisków, które w przypadku tego emulatora polega na przeciąganiu w odpowiednie miejsca ikon odpowiedzialnych za poszczególne akcje na emulowanym ekranie smartona. Nie ma problemu by sterować w Pixel Gun 3D emulowanym na PC klawiaturą (WSAD), skakać spacją oraz celować i strzelać myszką.

Pixel Gun 3D? A może...

Jeśli lubicie taki styl graficzny, na pewno bez problemu znajdziecie alternatywy dla Pixel Gun 3D. Pierwszym typem będzie na pewno Minecraft, który może nie pozwala strzelać, ale prezentuje ten sam specyficzny styl graficzny. Możecie też spróbować zajrzeć w Garry's Mod, BlocksWorld, Ace of Spades, Terraria lub Block N Load. Innymi tytułami, które mogą Was zainteresować są Block Fortress, Roblox lub Castle Story.

Ale jeśli zależy Wam na mobilnych strzelankach, koniecznie sprawdźcie Call of Duty: Mobile, Dead Effect 2, Modern Combat 5: eSports, PUBG Mobile i Fortnite. Każda z nich zapewni Wam masę strzelania i dynamiczną rozgrywkę na smartfonach i tabletach.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu