Użytkownicy starszych wersji Teams mogą mieć problemy z połączeniem i otrzymywaniem wiadomości. Warto już teraz przejść na najnowszą aplikację.
Rok 2020 zmienił nasze podejście do pracy o 180 stopni. Nie tylko praca zdalna stała się możliwa, ale też - wiele firm zostało przy niej nawet po zakończeniu pandemii. Najlepiej ilustruje to fakt, że niezwykle popularna wcześniej usługa wynajmu przestrzeni coworkingowych i biur WeWork niedawno ogłosiła bankructwo.
Praca zdalna daje nam większą elastyczności i pozbawia niektórych obowiązków, jak chociażby konieczność poświęcenia czasu na dojazd do pracy. Jednocześnie jednak - ma to też swoje ograniczenia, jak chociażby konieczność korzystania z jednego (albo kilku) z mnóstwa komunikatorów, takich jak MS Teams.
Od ich poprawnego działania bardzo często zależy nasza sprawna praca, dlatego, jeżeli korzystacie z Microsoft Teams, koniecznie pilnujcie, by jego wersja była aktualna
Microsoft Teams - firma wydała ostrzeżenie
Jak niektórzy wiedzą, Microsoft w październiku tego roku wydał nową wersję swojej aplikacji (pisaliśmy o tym: Teams z nowym wyglądem wypadają świetnie. Microsoft kuje żelazo póki gorące). Oprócz zmian wizualnych sporo zmieniło się także pod maską, a aplikacja korzysta z nowego silnika i zużywa dużo mniej pamięci. Zmiana na nową wersję jest obowiązkowa i będzie automatycznie przeprowadzana od marca 2024 roku.
Jednocześnie jednak, oznacza to, że Microsoft musi obecnie wspierać dwie oddzielne od siebie wersje MS Teams, co, jak nietrudno zgadnąć, może prowadzić do problemów u tych, którzy zdecydują się odrzucić aktualizację i korzystać ze starszej wersji. Microsoft ostrzega, że wsparcie dla starszych wersji Teams całkowicie zakończy się w marcu. Co może się stać, jeżeli będziemy korzystali z przestarzałego MS Teams? Przede wszystkim - klienci mogą mieć problem z otrzymywaniem oraz wysyłaniem wiadomości, a także połączeniami na grupach czy kanałach. Dotyczy to zarówno Teamsów na komputerach, jak i tych używanych na telefonach z Androidem i iOS oraz korzystających z Virtual Desktop Interface.
Teamsy online nie będą miały tego problemu, ponieważ webowy klient aplikacji został już dawno zaktualizowany do najnowszej wersji i jest zarządzany przez sam Microsoft. Naturalnie, wszyscy wiemy, że słowo "Microsoft" i "aktualizacja" nie idą ze sobą w parze zbyt dobrze, jednak w tym wypadku - zdecydowanie nie ma z czym zwlekać. Microsoft Teams to jedno z najważniejszych narzędzi, a im bliżej terminu zakończenia wsparcia, tym więcej potencjalnych błędów i bugów może się pojawić w starszych wersjach aplikacji. Aktualizacja jest darmowa i można ją przeprowadzić automatycznie z poziomu komputera, bądź sklepu Play Store/App Store. Osoby korzystające z VDI muszą się nieco bardziej namęczyć, ale dla nich Microsoft przygotował specjalny poradnik.
Jeżeli więc korzystacie z Microsoft Teams i jeszcze nie przeprowadziliście aktualizacji - warto zrobić to teraz, żeby potem uniknąć kłopotów w pracy.
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu