Microsoft

Tak wygląda Microsoft Surface Laptop - jestem więcej niż usatysfakcjonowany

Konrad Kozłowski
Tak wygląda Microsoft Surface Laptop - jestem więcej niż usatysfakcjonowany
73

Jeśli odczepiany ekran w Surface Book kogoś nie przekonywał, to mam dobre wieści. Dzisiaj Microsoft pokaże zupełnie nowy sprzęt - Surface Laptop.

Dzisiejsza konferencja Microsoftu zapowiada się naprawdę interesująco. Po dość długim okresie negowania działań Google firma z Redmond zaprezentuje swoją odpowiedź na Chrome OS i Chromebooki. O cechach Windows 10 S - bo tak ma brzmieć nazwa specjalnej wersji "okienek" - dowiemy się po południu, ale wygląd nowego sprzętu - Microsoft Surface Laptop - poznaliśmy już teraz.

 

Grafiki promocyjne prezentują komputer w pełnej okazałości i to w kilku wersjach kolorystycznych. Dzięki przeciekowi WalkingCata na Twitterze wiemy, że tym razem Microsoft nie postawił na komputer typu hybryda, a klasyczną konstrukcję typowego laptopa. Pomimo tego, Surface Laptop nie będzie pozbawiony ekranu dotykowego, wręcz przeciwnie, jest to ekran PixelSense, a więc dokładnie taki jak w Surface Booku, czyli w pełni wspierający multitouch oraz rysik wraz z Windows Ink.

Poza tym, wiemy także, że maszyna ma ważyć około 1,26 kg, przy grubości 14.47mm w tylnej i 9.9mm w przedniej części obudowy. Wyświetlacz 13,5 cala ma mieć rozdzielczość 1080p i posiadać proporcje boków 3:2. Na lewej krawędzi znajdą się porty USB i Thunderbolt, a także złącze słuchawkowe. Z prawej strony najprawdopodobniej umieszczone zostało złącze ładowania. Co ciekawe, podobnie jak w przypadku akcesorium dla Surface Pro 4, tutaj również Microsoft zdecydował się na bardzo przyjemny w dotyku, a jednocześnie naprawdę odporny materiał Alcantara pokrywający okolice klawiatury.

Microsoft Surface Laptop będzie oferowany w czterech wersjach kolorystycznych o wdzięcznych nazwach: platynowy, bordowy, niebieski kobaltowy oraz grafitowe złoto. Oficjalna prezentacja produktu nastąpi podczas dzisiejszej konferencji Microsoftu, której start zaplanowano na 15:30 polskiego czasu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu