Microsoft

O Cortanie w głośniku wiemy już niemal wszystko

Jakub Szczęsny
O Cortanie w głośniku wiemy już niemal wszystko
1

Na oficjalną premierę przyjdzie nam poczekać zapewne do nachodzącej konferencji Build. Niemniej, wydaje się, że wszystko, co było nam potrzebne, aby mieć ogólny obraz akcesorium zostało już ujawnione. Otóż, niektórzy użytkownicy aplikacji Cortana dla Androida zauważyli, że w ich programie znalazły się nowe ustawienia - dotyczące parowania głośnika Invoke.

Według informacji, które pojawiły się w programie, harman/kardon Invoke z Cortaną na pokładzie ma obsługiwać całkiem spory wachlarz usług muzycznych: Pandora, TuneIn, iHeartRadio, Microsoft Groove oraz Spotify. Dodatkowo, głośnik ma pozwalać na wykonywanie połączeń głosowych, również z wykorzystaniem Skype i oczywiście - pozwoli na uzyskanie dostępu do najważniejszych funkcji Cortany. Mamy jednak do czynienia z głośnikiem od harman/kardon - powinniśmy spodziewać się, oprócz dostępności wielu usług muzycznych również bardzo dobrej jakości dźwięku odtwarzanego przez ten gadżet. Nie tylko w kontekście wolno stojących głośników, bo systemy nagłaśniające tej firmy znajdowały swoje zastosowanie również w samochodach - szczególnie w najwyższych wersjach.

Nie jestem pewien jednak, czy głośnik Invoke nadąży za resztą stawki, która bardzo mocno okupuje rynek wirtualnych asystentów zamkniętych w takich gadżetach. Na przykład - Amazon Echo jest nazywany najlepszym urządzeniem dla domu z tego kręgu - wczoraj pisaliśmy dla Was o Echo Look, kamerze, która jak żadna inna nie łechta zwyczajnej ludzkiej próżności. W tak doborowym towarzystwie, Cortanie może być bardzo trudno przebić się do mainstreamu. Na jej niekorzyść działał wcześniej fakt, iż była obecna głównie na niedocenianej i już dogasającej platformie mobilnej Microsoftu - Windows Phone / Windows 10 Mobile. Jej ekspansja na inne rozwiązania - Androida, iOS, czy też obecność w Windows 10 na pecety niewiele jej pomogła. Wszystko w rękach rynku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Cortana