Microsoft

Eksplorator Plików w nowej wersji Windows 10 z bardzo fajną funkcją

Piotr Kurek
Eksplorator Plików w nowej wersji Windows 10 z bardzo fajną funkcją
5

Microsoft przygotował dla testerów nową wersję Windowsa. Windows 10 Insider Preview Build 18894 wprowadza kilka ciekawych zmian, o które prosili użytkownicy systemu od dłuższego czasu. Warto jednak pamiętać, że rozwojowe edycje systemu nie są pozbawione wad.

Windows 10 Insider Preview Build 18894, który trafił dziś do kanału Fast Ring (szybkie aktualizacje) wprowadza bardzo ciekawe rozwiązanie do Eksploratora Plików. Do paska wyszukiwania plików zawitała funkcja wykorzystująca Windows Search, dzięki której zatarte zostają granice między plikami znajdującymi się w chmurze OneDrive i tymi przechowywanymi lokalnie na dyskach komputerów. W pasku pojawiła się także historia wyszukiwania i możliwość uruchamiania konkretnego pliku lub przejścia do jego lokalizacji. Z tego narzędzia nie skorzystacie od razu. Microsoft udostępnia funkcję falami na dla kolejnych użytkowników, choć zapewnia, że z każdym kolejnym dniem trafi ona do szerszej grupy testerów.

Zobacz też: Na jedną z ciekawszych odmian Windows jeszcze poczekamy

Nowa wersja testowa Windowsa 10 to także zmiany w obszarze narzędzi Ułatwienia dostępu. Wraz z aktualizacją, Narrator potrafił będzie poprawnie odczytywać zawartości tabel, czy czytać podsumowania stron internetowych wraz z linkami, punktami orientacyjnymi, czy nagłówkami. Pojawiły się też opcje dostosowania Lupy i wyświetlania kursora podczas pisania w centralnym punkcie ekranu z wykorzystaniem tego narzędzia, co ma pozwolić na wygodniejsze wprowadzanie tekstu. Wyeliminowano także wiele problemów poprzednich wersji, np. nieprawidłowe działanie rolki myszy czy gładzika przy przewijaniu, nieprawidłowe działanie funkcji Zabezpieczenia Windows, która zawieszała się po przejściu do ustawień integralności pamięci.

W Windows 10 Insider Preview Build 18894 nie zabrakło problemów

Windows 10 Insider Preview Build 18894 w kanale Fast Ring ma jednak pewne problemy. Jeśli używacie testowych wersji systemu z tego kręgu aktualizacji musicie pogodzić się z faktem, że nie zadziała na nim aplikacja Twój Telefon pozwalająca na zarządzenie i wyświetlanie zawartości urządzenia z systemem Android na komputerach z Windowsem 10. Problem ten nie dotyczy aktualizacji udostępnionych w kanałach Slow Ring i Release Preview. Microsoft liczy, że przy okazji wypuszczenia kolejnej wersji testowej uda się wyeliminować ten problem. Pełną listę zmian i nowości w nowej wersji Windows 10 Insider Preview znajdziecie na oficjalnych stronach systemu.

Zobacz też: To chyba największa wada Windows 10. Do Sklepu Microsoftu nie zaglądam prawie wcale

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu