Zapotrzebowanie na usługi lokalizowane w Polsce cały czas rośnie i właśnie z tego powodu Microsoft wraz z Beyond.pl postanowiły wprowadzić takie rozwiązanie w naszym kraju. Podstawowym celem firm jest przekazanie klientom kompleksowych oraz bezpiecznych usług pozwalających na zgodne z lokalnym prawodawstwem przetwarzanie i przechowywanie danych. Według Microsoftu oraz Beyond.pl ma to znacznie nie tylko w kontekście instytucji publicznych, ale i również firm z sektorów: medycznego, finansowego, paliwowego, a także jednostek administracji publicznej oraz obrony i bezpieczeństwa.
Azure Stack w naszym centrum danych to przełomowe wydarzenie w branży IT, także w skali europejskiej. Dla Beyond.pl to milowy krok, gdyż rozpoczniemy świadczenie usług hybrydowych z wykorzystaniem chmury Azure. A co jest najważniejsze, elementy tego środowiska będą dostępne z możliwością wyboru polskiej lokalizacji do składowania i przetwarzania danych.
CEO Beyond.pl – Michał Grzybkowski
Czym jest Azure Stack?
Azure Stack stanowi rozszerzenie chmury Azure przenoszące skalowalność chmury globalnej do rozwiązań lokalnych. Istotna jest tutaj chmura hybrydowa, w której można tworzyć zaawansowane aplikacje zachowując ich sprawność działania oraz elastyczność. Ponadto, dostępne są wszystkie takie same narzędzia programistyczne oraz usługi, co w „dużej” wersji.
Bardzo ważne jest również bezpieczeństwo – głównie w świetle Rozporządzenia o Ichronie danych Osobowych (RODO) – Microsoft stosuje międzynarodowe normy standardów w systemach zarządzania bezpieczeństwem informacji (ISO 27018) i tym samym jest zgodny z wchodzącym w życie zapisem prawnym.
Więcej z kategorii Microsoft:
- Dzięki nowemu narzędziu Microsoftu będzie można zaciągać dane na stronę prosto z Facebooka
- Azure królem przychodów. Chmura Microsoftu zarobiła więcej niż AWS, dlaczego?
- Dwuekranowy Windows 10 Mobile? Wygląda lepiej niż androidowy potworek z Surface Duo…
- Microsoft w końcu odgadł jak używać programu za pomocą stylusa?
- Dane są nieubłagane. macOS przegrywa nie tylko z Windowsem, ale także... z ChromeOS