Polska

Korzystanie z potencjału Azure w Polsce nigdy nie było prostsze

JS
Jakub Szczęsny
19

Firmy Microsoft i Beyond.pl zawiązały porozumienie, wedle którego klienci otrzymają możliwość przetwarzania danych w chmurze Azure z lokalnego, polskiego centrum danych. Data Center 2 w Poznaniu jest pierwszą w naszym kraju oraz w regionie CEE lokalizacją dla chmury Azure Stack. Od drugiego kwartału 2018 roku w Beyond.pl będzie możliwe uzyskanie dostępu do wybranych usług chmury Azure.

Zapotrzebowanie na usługi lokalizowane w Polsce cały czas rośnie i właśnie z tego powodu Microsoft wraz z Beyond.pl postanowiły wprowadzić takie rozwiązanie w naszym kraju. Podstawowym celem firm jest przekazanie klientom kompleksowych oraz bezpiecznych usług pozwalających na zgodne z lokalnym prawodawstwem przetwarzanie i przechowywanie danych. Według Microsoftu oraz Beyond.pl ma to znacznie nie tylko w kontekście instytucji publicznych, ale i również firm z sektorów: medycznego, finansowego, paliwowego, a także jednostek administracji publicznej oraz obrony i bezpieczeństwa.

Azure Stack w naszym centrum danych to przełomowe wydarzenie w branży IT, także w skali europejskiej. Dla Beyond.pl to milowy krok, gdyż rozpoczniemy świadczenie usług hybrydowych z wykorzystaniem chmury Azure. A co jest najważniejsze, elementy tego środowiska będą dostępne z możliwością wyboru polskiej lokalizacji do składowania i przetwarzania danych.


CEO Beyond.pl - Michał Grzybkowski

Czym jest Azure Stack?

Azure Stack stanowi rozszerzenie chmury Azure przenoszące skalowalność chmury globalnej do rozwiązań lokalnych. Istotna jest tutaj chmura hybrydowa, w której można tworzyć zaawansowane aplikacje zachowując ich sprawność działania oraz elastyczność. Ponadto, dostępne są wszystkie takie same narzędzia programistyczne oraz usługi, co w "dużej" wersji.

Bardzo ważne jest również bezpieczeństwo - głównie w świetle Rozporządzenia o Ichronie danych Osobowych (RODO) - Microsoft stosuje międzynarodowe normy standardów w systemach zarządzania bezpieczeństwem informacji (ISO 27018) i tym samym jest zgodny z wchodzącym w życie zapisem prawnym.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu