6

Microsoft przejmuje studio twórców Minecrafta

Możemy już odetchnąć z ulgą – konferencja Apple się zakończyła, a wszystkie nowości zostały ujawnione. Przed nami cały dzień porównań, zestawień i komentarzy. Zanim jednak do tego przystąpimy, przyjrzyjmy się nowościom, które minionej nocy przyćmiły premiery firmy z Cupertino. Mojang w rękach Microsoftu Wall Street Journall ujawnił, że Microsoft jest bardzo bliski przejęcia studia Mojang […]

Możemy już odetchnąć z ulgą – konferencja Apple się zakończyła, a wszystkie nowości zostały ujawnione. Przed nami cały dzień porównań, zestawień i komentarzy. Zanim jednak do tego przystąpimy, przyjrzyjmy się nowościom, które minionej nocy przyćmiły premiery firmy z Cupertino.

Mojang w rękach Microsoftu

Markus-Notch-Persson

Wall Street Journall ujawnił, że Microsoft jest bardzo bliski przejęcia studia Mojang odpowiedzialnego za rozwój szalenie popularnej gry Minecraft. Transakcja miałaby opiewać na kwotę 2 mld dolarów i dojść do skutku jeszcze przed końcem bieżącego tygodnia. Choć sam koncern z Redmond komentarza odmówił, to informacje te potwierdzili również dziennikarze Bloomberga, powołując się na własne źródła. Jest to o tyle zaskakujące, że założyciel Mojang, Markkus „Notch” Persson otwarcie krytykował Microsoft za niekorzystny wpływ na rynek gier indie.

Koniec iPoda Classic

ipod-730x519

Coś się kończy, coś się zaczyna. Wczorajsza premiera nie tylko była początkiem nowych iPhone’ów i Apple Watcha na rynku mobilnym. To jednocześnie koniec produkcji kultowego odtwarzacza muzyki – iPoda Classic. Urządzenie całkowicie zniknęło ze strony Apple po aktualizacji. Jest to ważne wydarzenie z tego względu, gdyż odtwarzacz wyznaczył pewne trendy w rozwoju tego typu gadżetów. Zastosowanie okrągłego mechanizmu sterowania okazało się strzałem w dziesiątkę i było praktykowane przy okazji innych premier Apple. Konkurencja natomiast mimo usilnych prób nigdy nie powtórzyła tego sukcesu.

Dell prezentuje tablet Venue 8 7000

965x500_Dell_Venue_8_7000-en

Na odbywającym się w San Francisco Intel Developer Forum zaprezentowano szereg nowości, które dziś bliżej będziemy opisywać na łamach AW. Jedną z najbardziej godnych uwagi jest nowy tablet Della – Venue 8 7000. Wyposażony w 8,4-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2560 x 1600 i obudowę o grubości 6 mm gadżet robi piorunujące wrażenie. Na pokładzie siedzi natomiast procesor Intel Atom Z3500 z czterema rdzeniami o taktowaniu od 1,33 GHz do 2.33 GHz. Największym atutem ma być technologia Intel RealSense, która tworzy mapę głębi fotografowanych scenerii. W rezultacie daje to większą kontrolę nad zdjęciem już po jego wykonaniu i pozwala dynamicznie sterować ostrością.

Snapdragon 210 najtańszym chipem z LTE

 

2014-09-10_084531

Dzięki nowym chipom Qualcomma już niebawem nawet najtańsze smartfony będą obsługiwały łączność LTE. Produkowane w 28-nm procesie technologicznym układy posiadają cztery rdzenie Cortex-A7 o taktowaniu 1,1 GHz. Zastosowany tutaj GPU Adreno 304 obsługuje ekrany o maksymalnej rozdzielczości 720p oraz kamery 8 Mpix. Nie zabrakło też Bluetooth 4.1 i WiFi 802.11 n, które mają zapewnić dostęp do sieci i łączność z akcesoriami bezprzewodowymi. Będący największym atutem nowych Snapdragonów moduł LTE pozwoli na łączność w standardzie kategorii 4, a więc z maksymalną prędkością 150 Mb/s. Układy mają pojawić się na rynku na początku 2015 roku.