Microsoft

Microsoft podwaja przestrzeń dostępną w OneDrive

TP
Tomasz Popielarczyk
35

Nie 15 a 30 GB bezpłatnej przestrzeni mają otrzymać teraz użytkownicy chmury Microsoftu. Z końcem września zmieniają się warunki korzystania z OneDrive'a. Dotyczy to przede wszystkim osób, które korzystają z aplikacji mobilnych na iOS, Androida czy Windowsa Phone. Dodatkowe 15 GB nie bierze się z...

Nie 15 a 30 GB bezpłatnej przestrzeni mają otrzymać teraz użytkownicy chmury Microsoftu. Z końcem września zmieniają się warunki korzystania z OneDrive'a. Dotyczy to przede wszystkim osób, które korzystają z aplikacji mobilnych na iOS, Androida czy Windowsa Phone.

Dodatkowe 15 GB nie bierze się znikąd. Microsoft zapowiedział, że na tyle mogą liczyć użytkownicy aplikacji mobilnych OneDrive'a dla iOS, Androida oraz Windowsa Phone, którzy aktywują funkcję automatycznego przesyłania wykonanych smartfonem/tabletem zdjęć. Rozwiązanie to działa zatem analogicznie do tego, co od pewnego czasu ma miejsce w przypadku Dropboksa.

Co istotne promocja nie dotyczy jedynie nowych użytkowników, ale wszystkich, którzy korzystają z usługi. Nie ma również znaczenia, czy aktywujemy funkcję Camera Roll przed 30 września czy po - w obu przypadkach możemy liczyć na dodatkową przestrzeń. Nikt zatem nie zostanie pominięty.

Microsoft adresuje swoją promocję szczególnie do użytkowników iPhone'ów. Ma to być reakcja na brak miejsca na urządzeniu niezbędnego do aktualizacji systemu do iOS 8. absolutnym minimum jest tutaj 7 GB, co dla posiadaczy modeli o pojemności 16 GB może być problemem nie do przeskoczenia. Gigant z Redmond przychodzi zatem na ratunek i proponuje miejsce, gdzie można przenieść wszystkie zdjęcia , wideo i inne materiały (z naciskiem na te pierwsze).

Ruch ten zapewnił Microsoftowi znaczącą przewagę nad pozostałymi firmami oferującymi usługi przechowywania plików w chmurze. OneDrive jest teraz bowiem jedną z usług oferujących bezpłatnie najwięcej miejsca. Najwięksi konkurenci, a więc Google Drive i Dropbox wypadają na jego tle blado. Choć jednocześnie trzeba zauważyć, że sama przestrzeń to nie wszystko. Jak pokazuje przykład Dropboksa, dużą rolę odgrywa cała otoczka, a więc narzędzia do zarządzania, organizowania oraz odczytywania umieszczonych tutaj plików. Czy na tym polu OneDrive, również ma tak wiele do zaoferowania?

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu