Microsoft

Microsoft nareszcie umożliwia bezproblemowe pobranie Windows 7 i Windows 8.1

Konrad Kozłowski
Microsoft nareszcie umożliwia bezproblemowe pobranie Windows 7 i Windows 8.1
85

Nieistotne czy i jak utraciliście nośnik z systemem, czy przy zakupie urządzenia wcale go nie otrzymaliście - jeszcze do niedawna sposobem na zdobycie obrazu dysku z Windowsem było odwiedzenie "ciemniejszych zaułków" Internetu. Nareszcie Microsoft poszedł po rozum do głowy i udostępnił oficjalne nar...

Nieistotne czy i jak utraciliście nośnik z systemem, czy przy zakupie urządzenia wcale go nie otrzymaliście - jeszcze do niedawna sposobem na zdobycie obrazu dysku z Windowsem było odwiedzenie "ciemniejszych zaułków" Internetu. Nareszcie Microsoft poszedł po rozum do głowy i udostępnił oficjalne narzędzia pozwalające pobrać takowy obraz lub utworzyć bootowalny dysk przenośny z systemem.

Odwiedzając jedną z dwóch stron internetowych możemy pobrać niewielkie programy, dzięki którym możliwe będzie utworzenie dysku z systemem Windows 7 lub Windows 8.1. W pierwszym z przypadków po podaniu posiadanego przez nas klucza, pobierzemy obraz z systemem ze strony Microsoftu, by później móc skorzystać z dostępnego już od pewnego czasu programu Windows 7 USB/DVD Download Tool pozwalającego błyskawicznie przygotować bootowalny dysk. Jeśli chodzi zaś o nowszą wersję Windows 8.1, to Microsoft przygotował kompleksową aplikację, dzięki której wybierzemy wersję (32 lub 64 bitową), język i edycję. Po pobraniu systemu, aplikacja utworzy plik ISO lub dysk USB gotowy do instalacji.

Dla przykład, jeśli posiadacie system Windows 7 w wersji anglojęzycznej, wystarczy Wam posiadany klucz, by móc bez przeszkód pobrać obraz z systemem z pewnego źródła i zainstalować wersję polską. Do tej pory uzyskanie dysku z systemem, szczególnie w przypadku zakupu laptopa, było niełatwym zadaniem. Niektórzy z producentów wysyłają/-li je do klientów, którzy zgłosili się mailowo z prośbą o nośnik, lecz taka procedura jest niezwykle czasochłonna, przez co wiele osób po prostu nie mogło sobie na to pozwolić.

Bardzo możliwe, że taki ruch jest spodowany sporą liczbą użytkowników, którzy dali szansę wersji próbnej Windows 10 i pragną powrócić do wcześniej posiadanej wersji systemu. Mogą na to wskazywać statystyki, według których ponad 2 miliony użytkowników zdecydowało się zainstalować Technical Preview nowego Windows 10. Sam jestem jednym z nich, ale "dziesiątkę" zainstalowałem na laptopie, który nie jest moim głównym komputerem, więc pewne błędy i niedociągnięcia nie są dla mnie aż tak odczuwalne w codziennej pracy. Niemniej, taki ruch Microsoft powinien wykonać już jakiś czas temu. Ale jak to się mówi: "lepiej późno, niż wcale".

Windows 7 będziecie mogli pobrać z tej strony, zaś narzędzie do pobierania Windows 8.1 znajdziecie tutaj.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu